برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 27 شهريور 1399
کد 9795

آیین یار دوازدهم کادر بهداشت و درمان به منظور تقدیر از زحمات آنان برگزار شد

آیین یار دوازدهم کادر بهداشت و درمان به منظور تقدیر از زحمات آنان برگزار شد
آیین یار دوازدهم کادر بهداشت و درمان با هدف تجلیل از کادر بهداشت و درمان استان و با میزبانی شورای اسلامی استان و با حضور رییس و معاونین شورای اسلامی استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونین و مدیران دانشگاه، نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسوولین شهری و استانی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی در این آیین گفت:پزشکان و کادر درمان مثل سرداران دوران دفاع مقدس در راه خدمت به مردم از جان مایه گذاشتند
غلامحسین مسعودی ریحان ضمن تقدیر از کلیه کادر درمان و بهداشت دانشگاه افزود:  قبل از شیوع بیماری کرونا جایگاه علوم پزشکی و کادر درمان همانند امروز زیاد به چشم نمی‌آمد اما بعد از شیوع ویروس کرونا تازه فهمیدیم که پزشکان و کادر درمان و بهداشت  چه چه زحماتی را به جان میخرند و جان خود را به خاطر خدمت به همنوع به خطر انداختند.
وی خاطرنشان کرد: ما دنبال فرصتی بودیم که قدردان زحمات کادر درمان باشیم. ما از طرف شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان در این محل جمع شده‌ایم تا از شما و کادر درمان تشکر کنیم که وجودتان را مانند شمع در بیمارستان‌ها آب می‌کنید و حتی گاهاً مورد مواخذه هم قرار می گیرید اما بازهم کوتاه نمی‌آیید و به مردم خدمت می کنید. ما منتظر روزی هستیم که کرونا تمام شود و کل مردم در یک محل جمع شده و از شما تشکر کنند و برای کسانی که در این راه شهید شده‌اند شمع روشن کرده و یادشان را گرامی بدارند.
مسعودی ریحان در پایان گفت: ما از طرف شورای شهر تبریز و شهرداری تبریز در همان ایام نخست شیوع کرونا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان جهت کمک به خرید ماسک ومواد ضدعفونی کننده مخصوصا در محلات کم برخوردار را تصویب کردیم و به مدت سه ماه اجاره تمامی مغازه‌های تجاری متعلق به شهرداری را نکرفتیم. وی ادامه داد در پایان بازهم از زحمات پزشکان و کادر درمان تشکر می‌کنم که مانند سرداران زمان دفاع مقدس به این مردم خدمت می‌کنند .
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز طی سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این آیین گفت:  در جریان شیوع بیماری کووید۱۹ مشکلات زیادی ایجاد و اتفاقات عجیبی هم رخ داد ولی من از شما سوال می‌کنم حتی یک تشکیلات و نهاد و سازمانی را در استان و کشور نشان دهید که تعرف خدمات ش از اول سال ۹۹ تاکنون یکی باشد. تنها مجموعه‌ای که تعرفه‌هایش از اول سال ۹۹ تاکنون ثابت است، مجموعه علوم پزشکی است و علی‌رغم افزایش قیمت دلار و تورمی که وجود دارد حتی در بیمارستان های خصوصی نیز هیچ تغییری در تعرفه‌های ابلاغی اعمال نکردیم.
 
وی ادامه داد: ما در حوزه سلامت تمام تلاش خود را کردیم که بدون هیچ گونه افزایش تعرفه، خدمات خود را ارائه دهیم درحالی‌که این وضعیت در هیچ‌یک از کشورهای دنیا چه کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و چه کشوری  مانند افغانستان دیده نمی‌شود.
 
وی با بیان اینکه یکی از الزامات ورود به عرصه پزشکی ، حرکت پا به پا با مردم است، گفت: ما در اوایل فکر نمی‌کردیم کرونا این‌گونه و بصورت وحشت‌آفرین وارد ایران شود و با شیوع کرونا شوک عجیبی به سیستم سلامت وارد شد اما الحق و الإنصاف از همان اوایل شیوع این بیماری اکثر پزشکان مطب های خود را به روی مردم گشوده و در میدان مبارزه با کرونا حضور داشتند درحالیکه می‌دانستند اگر به مطب بروند احتمالا به این بیماری گرفتار و شاید جانشان را در این راه از دست بدهند ولی با این وجود از هیچ تلاشی دریغ نکردند
وی ادامه داد: قبل از جریان کرونا بدترین هجمه‌ها به جامعه پزشکی وارد می‌شد و پزشکان را متهم به دریافت حقوق های نجومی می‌کردند اما بعد از کرونا جامعه پزشکی خود را نشان داد لازم است تاکید کنم در میان تمامی رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی ، پزشکان بیشتر از سایر گروه‌ها در معرض خطر هستند .
 
وی در پایان ضمن تشکر از افرادی که پروتکل ها را رعایت می‌کنند، متذکر شد: مردمی که به حرف‌های ما گوش می‌کنند و در خانه می‌مانند، به ما امید می دهند و آن درصدی هم که مراعات نمیکنند تنها در ایران نیستند و در همه جای جهان این اتفاق می افتد .
 
 
علی آجودان زاده نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز هم ضمن سخنانی اظهار کرد: دکترصومی به‌عنوان فرمانده خط مقدم مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشتند از تمامی خدمات کادر درمان و بهداشت و مخصوصا رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریزکمال تشکر را می‌کنیم .
حجت الاسلام محمد باقری بنابی نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی هم ضمن سخنانی گفت: کادر درمانی استان واقعاً جهادگونه وارد عرصه مبارزه با کرونا شدند مخصوصاً در استان ما که آقای دکتر صومی واقعاً تلاش‌گر بودند و نشان دادند در کارشان موفق هستند.
وی ادامه داد: مرگ برای هرکسی خواهد بود و هیچ وقت امکان فرار از مرگ نیست و این قانون طبیعت است اما این ایام بهترین فرصت است تا ما از این شرائط کرونایی متنبه شویم که چرا این کارها اتفاق می افتد. کرونا با هیچ‌کس تعارفی ندارد ما باید در این ایام به خداوند نزدیک‌تر شویم
گفتنی است جلسه «یار دوازدهم کادر درمان» از طرف شورای اسلامی آذربایجان شرقی جهت تقدیر از خدمات کادر درمان و بهداشت در طول هفت ماه اخیر که برای مقابله با ویروس کرونا انجام داده بودند، برگزار شد و در پایان جلسه ضمن تقدیم یادبودی از رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان نماینده کادر بهداشت و درمان تجلیل به عمل آمد.


 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 513
  • تایید شده
  • در 1399/06/27
  • ساعت 13:25