برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 6 مرداد 1397
کد 7261

گزارش عملکرد اولین سال فعالیت مرکز همکار کاکرین ایران

مرکز همکار کاکرین ایران (Cochrane Iran Associate Centre) در مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) مستقر است
همانطور که مستحضرید کاکرین، شبکه جهانی مستقل از محققان، متخصصان، بیماران، مراقبان و مردم علاقه‌مند به سلامت در تاریخ 20 خردادماه 1396 مرکز همکار خود در ایران، کاکرین ایران را افتتاح کرد. مرکز همکار کاکرین ایران (Cochrane Iran Associate Centre) که در مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) مستقر است اقدام به ارایه گزارش عملکرد اولین سال فعالیت خود نموده که در دو وب سایت مرکز به نشانی iran.cochrane.org. و cochrane.ir نیز قابل دسترسی است.
از آنجایی که مهمترین هدف مرکز کاکرین ایران تصمیم‌گیری مبتنی بر شواهد در مراقبت‌های سلامت در ایران است یکی از اقدامات این مرکز، تسهیل به کارگیری شواهد کاکرین است که در این راستا دو اقدام مهم را به انجام رسانده است:
1- دسترسی به کتابخانه کاکرین (Cochrane Library) و متن کامل مرورهای کاکرین که در سامانه منبع ­یاب وزارت بهداشت به نشانی http://rsf.research.ac.ir بخش منابع اطلاعاتی/ Evidence-Based Resources برای همه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور امکان­پذیر است.
2- ترجمه خلاصه مرورهای کاکرین و انتشار آن در کتابخانه کاکرین ایران (به نشانی cochrane.ir) با قابلیت جستجو که تاکنون به 1400 مورد رسیده است.

فایل PDF گزارش عملکرد اولین سال فعالیت مرکز کاکرین ایران  • نوشته شده
  • توسط فاطمه ذابح جمشیدی
  • تعداد بازدید 76
  • تایید شده اقای ادهم
  • در 1397/05/06
  • ساعت 12:40