برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 15 بهمن 1396
کد 6221

استاندار آذر بایجان شرقی: قطعا با شروع بکار واحد های افتتاح شده مرند سطح ارائه خدمات در منطقه ارتقاء خواهد یافت.

مراسم افتخارآميز افتتاح چندين پروژه با عظمت درشبكه بهداشت و درمان مرند

هم اکنون ۸۰ دانشجو در دو رشته فوریتهای پزشکی و علوم آزمایشگاهی در مجتمع آموزش عالی سلامت مرند مشغول به تحصیل هستند.
   آیین افتتاح پروژه های درمانی مرند با حضور دكترخدابخش استاندار آذربايجانشرقی، د كترصومى رئيس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امام جمعه مرند و نماينده مردم مرند و جلفا در مجلس شوراى اسلامى و ساير مديران و مسئولين استان و شهرستان  انجام شد.
استاندار آذربایجان شرقی دراین آیین متذکر شد: برای ساخت، تجهیز و راه اندازی ۴ پروژه درمانی درمرند ۱۳۰میلیارد ریال هزینه شده است.
وی گفت قطعا با شروع بکار این واحد ها سطح ارائه خدمات در منطقه ارتقاء خواهد یافت.
 دربهار انقلاب، ما برعهد و پيمان خويش كه با امام و رهبرى بسته ايم پايبنديم.
 دراین مراسم رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تصمیم دانشگاه جهت ایجاد دانشکده علوم پزشکی در شهرستان مرند خبر داد.
 وی در تبیین این موضوع از اقدامات انجام یافته سخن گفته، کسب مجوز قطعی تاسیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان مرند از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، کسب مجوز راه اندازی ۲ رشته تحصیلی فوریتهای پزشکی و علوم آزمایشگاهی، ایجاد فضای آموزشی به متراژ۳۰۰۰ متر مربع، در دست تملک بودن ۱۷ هکتار زمین برای سایت آموزشی و ایجاد دانشکده علوم پزشکی را از جمله این اقدامات ذکرنمود. وی خاطر نشان کرد هم اکنون ۸۰ دانشجو در دو رشته فوریتهای پزشکی و علوم آزمایشگاهی در مجتمع آموزش عالی سلامت مرند مشغول به تحصیل هستند.
  دکتر صومی در آیین افتتاح پروژه های درمانی مرند، مراحل انجام یافته برای ساخت بیمارستان جدید مرند را نیز تشریح کرده و کسب مجوز سطح بندی در زمستان ۱۳۹۴برای ۳۰۴ تخت بیمارستانی از وزارت بهداشت، تملک زمین ۶/۵ هکتاری در شهرک ولیعصر، اخذ مجوز کمیسیون ماده ۵ و تغییر کاربری اراضی ، تایید مشاور جهت طراحی و تدوین نقشه های مرحله اول و دوم بیمارستانی را خاطر نشان نمود.
  وی تلاش برای کسب موافقت کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه و ارسال پروژه بیمارستان مرند در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی در سال۹۶ را از جمله  کاراکترهای ساخت بیمارستان مرند ذکر نمود. صومی افزود ما امروز شاهد افتتاح درمانگاه تخصصی  با وسعت۱۹۰۰ متر مربع، راه اندازی ام آر آی، بخش آندوسکوپی و دستگاه سی آرم بودیم .
  وی تاکید کرد  بیمارستان آیت الله کوه کمری با دارا بودن مرکز غربالگری سرطان با وسعت ۸۰۰ متر ، ۶ تخت مراقبتهای ویژه کودکان، دستگاه پیشرفته رادیولوژی، دستگاه رادیولوژی پرتابل اتاق عمل و ۴۴ تخت و دستگاه دیالیز که در استان رتبه دوم را دارد و نیز با بهره گیری از وجود ۴۰ نفر از همکاران متعهد و متخصص؛ از بیمارستانهای تراز برتر استان و درجه یک است .
 ایشان نوید دادند در آینده نزدیک شاهد راه اندازی بخش سی تی اسکن مرند نیز خواهیم بود.
 
  • نوشته شده
  • توسط امیرسینا فقیهی
  • تعداد بازدید 441
  • تایید شده
  • در 1396/11/15
  • ساعت 10:43