برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 2 ارديبهشت 1396
کد 4215

همزمان با آغازین روزهای هفته سلامت؛

زنگ سلامت در مدارس تبریز نواخته شد
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی  در این مراسم گفت: در سال های دور،  در حوزه سلامت فقط سلامت جسمی مورد بحث قرار می‌گرفت و در مواردی از سلامت روح و روان بحث نمی‌شد، در سال‌های اخیر این مهم نیز مورد توجه قرار گرفته و امسال شعار روز جهانی سلامت، از سوی سازمان بهداشت جهانی  "بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" (Let’s talk depression ) و در ایران، "زندگی سالم با نشاط و امید" نامگذاری شده است .
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش، پیام آور سلامت بوده و باید سطح سواد جامعه را در خصوص مقابله با بیماری‌ها افزایش‌دهد، گفت: توجه هر چه بیشتر به رعایت بهداشت جسمی و روحی در افراد جامعه، نقش به سزایی در جلوگیری از بیماری‌های مختلف دارد.
  صومی خاطرنشان کرد: دانش آموزی می تواند در آینده جامعه این کشور تاثیرگذار باشد که در کنار آموزش علمی و اجتماعی در سایر بخش‌هایی همچون مسائل بهداشتی و سبک زندگی سالم حرفی برای گفتن داشته باشد.
  وی اضافه کرد: توجه به بهداشت روانی نیز باید یکی از اولویت های آموزش و پرورش قرار بگیرد، دانش آموزان سفیران سلامت در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند.
  وی با اشاره به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی گفت: شعار «بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم» نشان می‌دهد معلمین مدارس ما باید پناهگاه دانش آموزان بوده و دانش اموزان هم پناه و یاور یکدیگر در بحران های روحی و روانی باشند.

بنا بر همین گزارش جعفر پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان در مراسم زنگ سلامت گفت: هفته ی سلامت بعنوان هفته ی نمادین مقارن با بهترین ماه سال یعنی اردیبهشت تلنگری است بر یاد نعمت سلامت و تلاش بر حفظ آن چرا که انسان سالم متولد می شود و با خود ودیعه ای بنام مراقبت از جان و روح را برعهده دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به یکی از اولویت های سال تحصیلی جدید با عنوان تامین آرامش روانی دانش آموزان، تصریح کرد: بهترین رسانا در حوزه ی سلامت دانش آموزان هستند و سرمایه گذاری در این بخش سلامت جامعه را تضمین می کند. وی افزود: در سه سال اخیر امید، نشاط، آرامش و شادابی در جامعه با استقرار نظام جامع سلامت و خدمات ویژه و کاهش هزینه ها صورت گرفته است و این نقطه قوت بسیار بزرگ برای سلامت جامعه محسوب می شود.
وی در خصوص مدارس مروج سلامت و اقداماتی که در آموزش و پرورش استان انجام شده سخن گفته و افزود: معاینات منظم دانش آموزان، ارتقاء بهداشت و پوشش سالم دانش آموزان، تامین ویتامین های مورد نیاز، مقابله با بیماری های واگیردار حاصل تعامل سازنده ی آموزش و پرورش و علوم پزشکی بوده است.
گفتنی است آئین زنگ سلامت امسال در مدرسه دخترانه خیام با حضور پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان، دکتر صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جمعی از مسئولین استانی و به همت مرکزبهداشت شهرستان تبریزو مسئولین و دانش آموزان مدرسه با اجرای برنامه ی نرمش صبحگاهی و حرکات اسکیت سواری، نمایشگاه سلامت،نمایشگاه ارتقای سواد ترافیکی، جشنواره غذای سالم و چند برنامه ی متنوع و شاد برگزار شد . 

 
آلبوم تصاویر زنگ سلامت سال 96 در مدرسه دخترانه خیام ناحیه 3

  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 965
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1396/02/02
  • ساعت 18:30