برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 6 آبان 1395
کد 3395

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی :

طرح تحول سلامت یکی از افتخارات این نظام است

.


رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت یکی از افتخارات این نظام است ولی این طرح قدری عجولانه کلید خورد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،  دکترعلی نوبخت در نهمین کنگره مدیریت سلامت در تبریز افزود: با گذشت دو سال از اجرای طرح تحول سلامت میزان بدهی زیادی به وجود آمده که سازمان‌های بیمه‌ گر قادر به پرداخت بدهی ها نیستند .
وی افزود : : دولت برای جبران بدهی سازمان بیمه سلامت پیشنهاد فروش پنج هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت را به مجلس داده بود که کمیسیون های بهداشت و درمان و برنامه بودجه، سه هزار میلیارد به آن اضافه کردند .
وی از اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان با مکانیسم اوراق مشارکت در بخش نظام سلامت خبر داد و خاطرنشان کرد: کل بدهی معوقه سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت هشت هزار و 516 میلیارد تومان است که با تامین این اعتبار به سازمان بیمه سلامت پرداخت می شود .
وی اضافه کرد: طرح تحول نظام سلامت، طرحی زمانبر است و باید در مسیر اجرای آن مشکلات مالی رفع شود .
نوبخت همچنین گفت: در هر تحولی دو رکن اساسی بهره وری و سرمایه گذاری نقش ایفا می کند و باید در طرح تحول نظام سلامت هم این دو مقوله اهمیت داده شود .
وی با بیان اینکه سلامت یکی از مهمترین نعمت های الهی است، گفت: ضرورت انجام تغییرات بنیادین در نظام سلامت از سال های دور احساس می شد و خوشبختانه با تعهد دولت یازدهم طرح تحول نظام سلامت اجرا شد .
وی خواستار تعریف زیرساخت ها برای تولید دارو و مواد اولیه دارویی، واکسن و تجهیزات پزشکی در کشور شد، و گفت: ساماندهی تقاضاها و ممانعت از بروز تقاضای القایی و تجویز دارو بر اساس طرح ژنریک و نظام دارویی از جمله مواردی است که باید در سیستم سلامت و درمان کشور در نظر گرفته شود .
وی خاطرنشان کرد: همچنین مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه ای و توجه به الزامات قانونی از جمله نظام ارجاع و سطح بندی خدمات و برقراری سامانه خدمات جامع و همگانی سلامت از دیگر راهکارهای برون رفت از مشکلات در این حوزه است .
نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: لایحه برنامه ششم توسعه تحویل مجلس شده است و در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کم و کسری های این برنامه در حوزه بهداشت و درمان بررسی شده و نتایج را به کمیسیون تلفیق تحویل دادیم.

 

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 2284
  • تایید شده
  • در 1395/08/06
  • ساعت 17:10