برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 5 آذر 1399
کد 9799

افتتاحیه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی "هرخانه یک پایگاه سلامت "درمراکز سلامت شهدای خطیب وارم شهرستان تبریز

مدیریت وکنترل اپیدمی کوید19 به شیوه محله وخانواده محور

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان تبربز روز سه شنبه مورخ 99/09/04 مقارن باهفته بسیج ، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی (هرخانه یک پایگاه سلامت ) درمراکز سلامت شهدای خطیب وارم شهرستان تبریز باحضور ریاست ومعاونت محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز ، فرماندار وشهردار کلانشهر تبریز ،مدیرکل سلامت وامور اجتماعی وفرمانده حوزه پشتیبانی جمعیت هلال احمر وفرماندهان سپاه امامت وغدیر شهرستان تبریز برگزار گردید. این طرح مبتنی بر برنامه «هرخانه یک پایگاه سلامت» بوده که از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین طراحی شده این طرح نمونه مشخصی از جلب مشارکت مردم، هماهنگی بین بخشی، برنامه ریزی بر اساس نیاز محلات و استفاده بهینه از توان نظام شبکه های بهداشتی درمانی کشور است. استفاده از همه ظرفیت های کشور و بخصوص سازمان بسیج مستضعفین برای کمک به وزارت بهداشت به عنوان   متولی اصلی که تا امروز تقریبا همه بار اپیدمی متوجه او بوده است، اجرای طرح سپردن کنترل کووید - 19 به مردم محلات با بهره گیری از ایجاد هماهنگی و مدیریت واحدهای فعال در محلات، پایگاه سلامت در مناطق شهری، خانه بهداشت در روستا و بسیج  محلات و مشارکت گسترده سایر سازمان های ذینفع مانند هلال احمر ،شهرداری و سمن ها می تواند استراتژی مناسبی برای کنترل بیماری در سطح محلات باشد.
دراین مراسم دکتر صومی نیز بااشاره به این طرح بیان کردند که :مدیریت وکنترل اپیدمی کوید 19 به شیوه هرخانه یک پایگاه سلامت امکان شناسایی به موقع افراد مثبت رافراهم آورده  وحمایت این افراد ازنظر مراقبت درمنزل وتامین دارویی و حتی نیاز به بستری دربیمارستان  برای ایشان فراهم میشود وافرادی که بااین بیمار مواجه شده اند نیز زودتر شناسایی شده تا از انتقال این بیماری به صورت وسیع پیشگیری شود. . ایشان افزودند که محدودیت های هفته اخیر باعث کاهش  بستری دربیمارستانها  شده و برای اولین بار افرادمنتظر برای بستری نداریم واین واقعا خبرخوبی است چون هرچقدر تعداد بستریها کم باشد تعداد فوتی ها هم کم خواهد شد. 
دراین مراسم فرماندار وشهردار محترم کلانشهر تبریز نیز برلزوم مشارکت وهمکاری همه سازمانها وارگانها تاکید کردند و مهمتر از همه از همکاری ومشارکت مردم در محدویت های اخیر وهمکاری اصناف واماکن شهر تبریز که واقعا مثال زدنی هست تشکر وقدردانی نمودند. همچنین فرماندهان بسیج نیز دراین مراسم به همکاری نیروهای همیشه در صحنه بسیج  اشاره کردند که نیروهای بسیج مردمی همواره درصحنه مبارزه آماده کمک به همشهریان خود باتمام توان ونیرو همراه  وهمگام با مدافعان سلامت  می باشند .  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 1030
  • تایید شده
  • در 1399/09/05
  • ساعت 13:6