برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 26 آبان 1398
کد 9752

همایش دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه برگزار شد

دکتر صومی رئیس دانشگاه : تمامی تلاش خود را برای توسعه فعالیتها و موفقیت دانشجویان شاهد و ایثارگر از لحاظ آموزشی به کار می‌گیریم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در همایش دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ، اظهار کرد: ما در برهه‌ای از زمان قرار گرفتیم که انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، قبل از انقلاب نیز مجاهدت‌هایی برای پیروزی آن انجام می‌شد ولی از سال 42 به بعد نقطه ثقل مجاهدات روی اعتقادات دینی بود یعنی اگر می‌خواستند بگویند شاه بد است، می‌گفتند شاه با این اصول اعتقادی سازگار نیست.
وی افزود: اگر عد‌ه‌ای شکنجه شدند و سرشان بر دار رفت یا انسان‌های متعددی در خوف زندگی کردند قطعا با دیدگاه ایجاد حاکمیت نظام دینی بر جامعه بود.
وی با بیان این‌که مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها در دوران انقلاب نیز شتاب بیشتری گرفت و برخی از افراد در جریان انقلاب به خاطر دین، جان خود را نثار کردند ، گفت: اکنون جانبازان 70 درصدی زیادی داریم که هر کسی نمی‌تواند شرایط سخت زندگی آن‌ها را تحمل کند، باید بدانیم این افراد ایثارگر چه زجرهایی را به خاطر ملت و اعتقادات دینی تحمل کرده و می‌کنند.
وی با تاکید بر این‌که وظیفه‌ی اصلی ما پایداری در این راه است، گفت: کاری نداشته باشیم دیگران چه می‌گویند مهم این است که بدانیم این مسیر را به درستی طی می‌کنیم.
وی بیان کرد: دانشجویان شاهد و ایثارگر اکنون باید به پدر و مادر ایثارگر خود افتخار کنند، زمانی که دیگران بی تفاوت بر روی صندلی‌های راحت نشسته بودند و زندگی می‌کردند، همان پدران ایثارگر احساس مسئولیت کردند، قطعا حال کسی که درد مردم را می‌داند، نسبت به کسی که به درد مردم بی تفاوت است،  متفاوت خواهد بود.
وی افزود: همه‌ی ما راهی جز پایبندی به این راه نداریم و باید به مجاهدت‌های ایثارگران افتخار کرده و به یاوه گویی‌ها و نفرت پراکنی‌های برخی بی تفاوت باشیم.
وی بیان کرد: از دانشجویان شاهد انتظار داریم به اصول مسلم انقلاب پایبند باشند، نماد مسلمان بودن ، پایبندی به راه ایثارگران است.
وی با بیان این‌که دانشجویان ایثارگر در مقابل پدر و مادر، برادر شهید خود و ایثارگران مسئول هستند، گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگر باید همواره سعی کنند خود را با تلاش زیاد اثبات کنند تا همیشه بهترین دانشجویان ما باشند.
وی تاکید کرد: تمامی تلاش خود را برای توسعه فعالیتها و موفقیت دانشجویان شاهد و ایثارگر از لحاظ آموزشی به کار می‌گیریم. 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 509
  • تایید شده
  • در 1398/08/26
  • ساعت 12:4