برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 20 تير 1398
کد 9595

پویایی همواره در دانشگاه علوم پزشکی تبریز وجود دارد

در کنگره‌ی بین المللی تازه‌های بیماری‌های گوش، حلق و بینی در تبریز گفته شد :

اکنون بعد از دانشگاه شهید بهشتی و تهران، سومین دانشگاه علوم پزشکی کشور هستیم

   به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، کنگره‌ی بین المللی تازه‌های بیماری‌های گوش، حلق و بینی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد،

   دکتر محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین افتتاحیه این کنگره با اشاره به پیشینه‌ی تبریز در حوزه‌ی پزشکی، اظهار کرد: دانشگاه جامع ربع رشیدی به عنوان اولین دانشگاه جهان اسلام حدود 700 سال قبل در دوران ایلخانیان که همواره قتل و کشتار به پا می‌کردند، در تبریز تاسیس شد و این توانمندی و هنر تبریزی‌ها بود که یک قوم وحشی را به مسیرعلم و فرهنگ هدایت کردند.
 
   وی افزود: دانشگاه ربع رشیدی همزاد بهترین دانشگاه‌های جهان است، حداقل از 40 نقطه‌ی جهان دانشجو می‌پذیرفت، همچنین اولین تربیت شدگان دوره‌ی پزشکی بعد از دارالفنون تهران، در دارالفنون تبریز حضور داشتند.
 
   صومی با اشاره به هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز، گفت: بعد از دانشگاه تهران در علوم نوین، دانشگاه تبریز در سال 1326 تاسیس شد که در آن زمان دانشگاه تبریز دارای دو دانشکده‌ی پزشکی و ادبیات بود و اکنون نیز مهد آموزش، پژوهش و فناوری است و همواره جایگاه آن در رنکینگ‌های بین المللی ارتقا پیدا می‌کند.
 
   وی با بیان این‌که همواره پویایی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز وجود دارد،  ادامه داد: اکنون بعد از دانشگاه شهید بهشتی و تهران، سومین دانشگاه علوم پزشکی کشور هستیم.
 
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز از لحاظ سخت افزاری 70 درصد توسعه یافته است، گفت: حدود 500 هزار متر مربع در بخش‌های مختلف دانشگاه راه اندازی شده است
 
   وی یکی از معضلات جامعه‌ی پزشکی را عدم آشنایی و ناتوانی درمدیریت بیماریهای دهان عنوان کرد و گفت: کسانی که با مداخلات جزئی مشکلاتشان رفع می‌شود گاهی مداخلات خیلی سنگینی را متحمل می‌شوند

   رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان این‌که در شناسایی و پیشگیری به موقع برخی بیماری‌های دهان مشکل داریم، گفت: باید با علم نوین و تکنولوژی در رشته‌ی ENT آشنا شویم.
 
   وی ادامه داد: در گوش و بینی نیز علاقمند هستیم چنین سمینارهایی بین المللی و مفید برگزار شود، سال گذشته در  سمینار بین المللی گوش، حلق و بینی 198 نفر از کشورهای خارجی حضور یافتند.
 
    وی افزود: طی چند روز آینده نیز تیم بزرگی از کشور پاکستان از سیستم بهداشت و درمانی علوم پزشکی بازدید خواهند کرد.
 
   رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برگزاری سمینار بین المللی جوامع ایمن در شهریورماه سال جاری در تبریز خبر داد و گفت: حدود 70 نفر از صاحب نظران جهانی این رشته در این سمینار حضور خواهند یافت.


  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 402
  • تایید شده
  • در 1398/04/20
  • ساعت 13:28