برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 19 تير 1398
کد 9584

بخش سلول درمانی و پزشکی بازساختی

در آینده نزدیک بخش سلول درمانی و پزشکی بازساختی مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز تأسیس خواهد شد.
بخش سلول درمانی و پزشکی بازساختی در مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق شهید مدنی تبریز تأسیس خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم پزشکی تبریز، دکتر ناصر صفایی رئیس مرکز قلب و عروق شهید مدنی تبریز با اعلام این خبر گفت: با عنایت به اینکه پزشکی بازساختی به عنوان انقلاب چهارم پزشکی محسوب می گردد و اینکه سلول درمانی بخش اعظمی از پزشکی بازساختی است، برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و سند آینده نگاری آن بر این استوار گردیده است که در راستای توسعه مرزهای دانش، این دانشگاه  اقدام به تاسیس اولین بخش سلول درمانی و پزشکی بازساختی در بیمارستان شهید مدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نماید.
 دکتر صفایی افزود: این بخش علاوه بر بخش بستری سرپایی شامل: درمانگاه نیز می باشد که بیشتر در حوزه بیماری های ارتوپدی، پوست و زیبایی از قبیل زخم، سوختگی، چین و چروک، ویتیلیگو، زخم های مزمن مانند: زخم پای دیابتی و زخم بستر و بیماری های مرتبط از قبیل آرتروز زانو فعالیت خواهد نمود.
 رئیس بخش سلول درمانی و پزشکی بازساختی نیز در خصوص روند مراجعه گفت: ابتدا مشاوره پزشکی بازساختی با بیمار انجام گرفته در ادامه با ارجاع به متخصص مربوطه بهترین پروتکل سلول درمانی و پزشکی بازساختی انتخاب و اقدام درمانی به عمل خواهد آمد.
دکتر پیمان کیهان ور افزود: متخصصین مختلف در زمینه های پوست، ارتوپدی، طب فیزیکی و توانبخشی، پزشکی ورزشی ، جراحی پلاستیک، چشم پزشکی، گوش حلق بینی و مغز و اعصاب در این فرآیند دخیل خواهند بود.
 رئیس مرکز قلب شهید مدنی اظهار امیدواری کرد که با توجه به روند اخیر اتخاذ شده در سطح کشور و تدوین قوانین مرتبط با پزشکی بازساختی در آینده ای نه چندان دور این کلینیک و بخش بتواند گام های نوآورانه و موثری در راستای تعالی درمان به ویژه در بیماری های صعب العلاج بردارد.
 

                           
آلبوم تصاویربخش سلول درمانی و پزشکی بازساختی

  • نوشته شده
  • توسط سجاد افسری
  • تعداد بازدید 142
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1398/04/19
  • ساعت 9:20