برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 4 تير 1398
کد 9489

بیش از 80 پروژه‌ی دانشگاه علوم پزشکی تبریز آماده‌ی بهره برداری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که بیش از 80 پروژه‌ی دانشگاه علوم پزشکی تبریز آماده‌ی بهره برداری است، گفت: منتظر سفر جناب رئیس جمهور یا آقای وزیر هستیم تا تعدای از این پروژه‌ها افتتاح شود.
دکترمحمدحسین صومی در مراسم افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مرکز آموزشی درمانی بیمارستان طالقانی، با بیان این‌که کلینیک تخصصی و فوق تخصصی مرکز آموزشی درمانی بیمارستان طالقانی یکی از پروژه‌های مهم در استان بود که امروز به بهره برداری کامل رسید، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه‌ی مشارکت مردمی جزو دانشگاه‌هایی است که در شرایط مطلوبی قرار دارد، اقدامات خیران نیز گام اول برای آغاز این اقدامات خداپسند است. 
  وی افزود: با توجه به این‌که وضعیت مالی در کشور پایدار نیست، عموما به اتمام رساندن برخی از پروژه‌ها با مشارکت خیران مشکل می‌شود، به عنوان مثال پروژه‌ای که قرار بود در سال‌های گذشته با مبلغ کم‌تری به اتمام برسد، اکنون با گذر زمان هزینه‌های پرداختی برای اتمام آن افزایش یافته است. 
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگر سخنان خود با بیان این‌که بیش از 67 میلیاردتومان سرمایه در حوزه‌ی جذب مشارکت مردمی به ویژه بخش عمرانی جذب شده است، گفت: خیران در بیش از 53 مورد پروژه با ما همکاری کرده‌‎اند. 
  وی ادامه داد: معتقدم اگر کلنگی به مکانی زده می‌شود باید آن ساختمان به طور کامل ساخته شود و اکنون خوشحالیم که توانستیم اعتبار کافی را برای راه اندازی کلینیک تخصصی بیمارستان طالقانی تامین کرده و با اهتمام جدی ساخت این مرکز سه هزار متری را در منطقه‌ای محروم به اتمام برسانیم. 
  دکترصومی با اشاره به تجهیز و راه اندازی بخش‌های مختلف در بیمارستان طالقانی تبریز، گفت: زمانی این بیمارستان، بیمارستان مخروبه‌ای بود ولی اکنون بخش‌های مختلف اعم از بخش نازاییNICU، ICU و بخش‌های بستری داخلی و جراحی زنان راه اندازی شده و در شان مردم عزیز خدمت رسانی می‌کند. 
  وی بیان کرد: بیمارستان طالقانی بهترین جایگاه را در کاهش مرگ و میر مادران  و نوزادان را در کشور کسب کرده است به طوری‌که میزان مرگ و میر نوزادان شش در هزار است که این افتخار بزرگی برای مجموعه‌ی علوم پزشکی تبریز محسوب می‌شود. 
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که اکنون امید به زندگی در ایران یک و نیم برابر شده است، افزود: امید به زندگی از 52 سال به 76 سال رسیده است. 
  گفتنی است؛  کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان آیت الله طالقانی تبریز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز و خانواده مرحوم وهاب صادقی اسفهلانی با متراژ سه هزار متر مربع و هزینه ۶ میلیارد تومان افتتاح شد.
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 160
  • تایید شده
  • در 1398/04/04
  • ساعت 9:40