برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 25 خرداد 1398
کد 9412

همکاری جدید کشور ایران وسوئیس در خصوص تولیدات دارویی

امضاء وعقد تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت داروسازی زهراوی تبریز وشرکت داروسازی رش سوئیس
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر محمد رضا شانه ساز معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو جهت عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت داروسازی زهراوی تبریز و رش سوئیس با حضور ریاست دانشگاه و معاون غذا و دارو و و مدیران استانی از شرکت داروسازی زهراوی بازدید کردند.
دکترمحمد رضا شانه ساز در این دیدار با اشاره به عقد این تفاهم نامه گفت: این شرکت در حال حاضر با همکاری کمپانی بزرگ رش اولین تجارب موفق انتقال دانش فنی و تولید تحت لیسانس در کشور را رقم می‌زند که این صفحه درخشانی در تاریخ داروسازی کشور خواهد شد که نتیجه همکاری اساتید دانشکده داروسازی تبریز و مدیران توانمند کشوری در توسعه و همکاری تولید داروهای جدید در کشور می باشد.
دکتر شانه ساز، همکاری صنعت دارویی کشور با بخش های دیگر صنعت و دانشگاه و حضور سرمایه گذاران در این بخش را از عوامل اصلی پیشرفت های به دست آمده خواند و افزود: کلانشهر تبریز با الگوسازی مناسب در بخش دارو  به همراه فعالیت چندین شرکت داروسازی، از پیشتازهای این صنعت در ایران به شمار می آید.
وی در این دیدار ادامه داد: امروز علی‌رغم تمام مشکلات توانستیم ۹۹ درصد نیاز دارویی کشور را برطرف کنیم و اینکه نتوانستیم در حوزه صادرات موفق عمل کنیم بحث جدایی است
دکتر شانه ساز با بیان اینکه امروز در مقطعی قرار گرفته‌ایم که با مردم ایران نامهربانی می‌شود، گفت: تحریم‌ها به شکل مستقیم رفاه، امنیت و سلامت مردم را هدف قرار می‌دهد که این از بعد اخلاقی و انسانی پذیرفته شده نیست. هرچند که تحریم‌ها برای ما این نتیجه را خواهد داشت که سرعت پیشرفت بیشتر خواهد شد.
وی تصریح کرد: امروز در حوزه داروسازی به جایی رسیدیم که محققین ما هر دارویی را با هر سطح از پیچیدگی وارد فهرست دارویی دنیا می‌شود ، اطبای ما به آن احساس نیاز کرده و وارد فهرست رسمی داروهای کشور شود، می‌توانند ظرف مدت ۲ سال تولید کنند.

قابل ذکر است بر اساس این تفاهمنامه، جدیدترین داروهای دانش بنیان جهان از جمله داروهای پیوند عضو، ام اس، هموفیلی و نیز برخی از داروهای ضدسرطان تحت لیسانس رش سوئیس در داروسازی زهراوی تبریز تولید خواهد شد.
گفتنی است : دکتر شانه ساز روز بیست ودوم خرداد ماه نودو هشت ازشرکت داروسازی زهراوی و همچنین از ساختمان جدید معاونت غذا و دارو به همراه رئیس دانشگاه و معاون غذا و دارو بازدید کرد.
 
 
آلبوم تصاویر عقد تفاهم نامه دارویی بین شرکت داروسازی رش سوئیس وشرکت زهراوی تبریز

  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 674
  • تایید شده
  • در 1398/03/25
  • ساعت 10:3