برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

rahbari
فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 9402

فعالیت بیش از  100  داروخانه استان برای اندازه گیری فشار خون همزمان با آغاز فاز دوم اجرایی کنترل فشار خون بالا  

همزمان با آغاز فاز دوم اجرایی کنترل فشار خون بالا


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با شروع طرح اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بیش از 100 داروخانه در سطح استان برای اندازه گیری فشار خون فعالیت خود را آغاز کردند.
دکتر نعمتی معاون غذا و دارو در این خصوص گفت: با هماهنگی های انجام شده و اطلاع رسانی بموقع اکثریت مراجعه کنندگان برای اخذ دارو از داروخانه های منتخب فشار خونشان اندازه گیری شده و در سامانه ثبت می شود.
معاون غذا ودارو با بیان اینکه هدف از این بسیج ملی کنترل فشار خون ،  پیشگیری ، شناخت وکنترل فشار خون بالا می باشد افزود : کنترل واندازه گیری فشار خون آحاد جامعه ، افراد 30 سال به بالا ، بخصوص قشر بیماران کلیوی ، زنان باردار ضرورت خاصی داشته و داروخانه بستری مناسبی برای این امر می باشد.
وی همچنین ادامه داد: این معاونت نیز با فراهم کردن امکانات مناسب ، تجهیز ونصب دستگاه فشار خون در ورودی معاونت غذا ودارو ضمن اندازه گیری و ثبت فشار خون پرسنل اقدام به اندازه گیری فشار خون ارباب رجوع واحدهای تولیدی استان کرده است که گزارش مفصل آن در روزهای پایانی این طرح اعلام خواهد شد.
دکتر نعمتی همچنین ضمن تشکر از داروخانه های داوطلبی که فضای مناسب جهت اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون را در داروخانه ها برای مراجعین فراهم نموده اند گفت: در صورت معرفی افراد از سوی پزشک معالج مبنی بر مبتلا بودن به فشار خون بالا ونیاز به دارو ، هیچگونه کمبودی از نظر دارویی وجود نداشته وبیماران می توانند به راحتی این دارو را از داروخانه ها تهیه نمایند.
لازم به ذکر است داروخانه های داوطلب با نصب پوستر جهت اندازه گیری و کنترل فشار خون  بر درب ورودی داروخانه ها  حضور خود را در اجرای این بسیج ملی اعلام کردند
 
آلبوم تصاویر فعالیت بیش از  100  داروخانه استان برای اندازه گیری فشار خون همزمان با آغاز فاز دوم اجرایی کنترل فشار خون بالا  

5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 166
  • تایید شده
  • در 1398/03/22
  • ساعت 10:50