برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 مهر 1394
کد 939

سمينار نگارش و داوري علمي مقالات و علم سنجي برگزار شد

سمينار نگارش و داوري علمي مقالات و علم سنجي روز چهارشنبه مورخه ١٥ آبان ماه راس ساعت ٨:٣٠ در كتابخانه مركزي دانشگاه علوم پزشكي به صورت رسمي و با تلاوت آياتي چند از كلام ا.. مجيد و با حضور معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه ، جناب آقاي دكتر رشيدي ، اعضاي هيات علمي دانشگاه، سر دبيران  و مديران مسئول مجلات دانشگاه و ساير علاقمندان شروع شد.

دكتر وحيده زارع پيام خوش‌آمد و برنامه سمينار را از طرف معاونت محترم تحقيقات و فناوري دانشگاه ارائه نمودند و خاطرنشان كرد كه مطالب بسيار مهم و ارزنده‌ای در رابطه با نوشتن و ويراستاري علمي در حوزه‌ی پزشكي و راهكارهاي افزايش visibilityو indexing مجلات، عوامل موثر در رتبه‌بندی دانشگاه‌های مرتبط با كيفت توليدات علمي دارند. علم‌سنجی و همچنین plagiarism, retraction و access policy open در سمينار پوشش داده شد. 

سمينار در نوع خود منحصربه‌فرد است، هم به خاطر دعوت و حضور استاد آقاي دكتر گاسپاريان كه علاوه بر اينكه استاد پزشكي دانشگاه بيرمنگام و مشاور Scopus در ارزيابي مجلات هستند با داشتن سابقه ويراستاري در lancet و سردبيري بسياري از مجلات معتبر بین‌المللی را در رزومه خود دارند و مقالات اثرگذاری در حوزه ويراستاري و اخلاق نشر به‌عنوان يك منبع خبره در اين حوزه و هم به خاطر فراهم آوردن امكان بحث و مشاوره و كارگاه با سردبيران و كارشناسان مجلات با استانداردهاي رايج بین‌المللی و افزايش قابليت نمایه شدن در پایگاه‌های معتبر بین‌المللی.

انتظار داريم نتيجه اين سمينار در بهبود وضعيت مجلات و مقالات توليدي دانشگاه ديده شود.

اين سمينار با حضور اعضاي هیئت‌علمی و دستياران و دانشجويان در  دو  روز 15 و 16  آبان ماه 1394  در سالن كنفرانس كتابخانه مركزي دانشگاه علوم پزشكي تبريز برگزار شد. در اين جلسات بحث‌های ارزشمندي در خصوص ارزشيابي مقالات علمي و مجلات علوم پزشكي مطرح شد .

  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 3409
  • تایید شده
  • در 1394/07/18
  • ساعت 9:9