برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 9376

​​​​​​​معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز : وجود 1400 ایستگاه فعال برای کنترل فشار خون در مراکز بهداشتی آذربایجان شرقی

دکتر درستی : یک سوم افراد بالای 30 سال استان مبتلا به فشار خون بالا هستندبه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، همزمان با آغاز فاز اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا ، دکتر درستی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: طبق پیش بینی ها، یک سوم افراد بالای 30 سال استان مبتلا به فشار خون بالا هستند از این رو برنامه غربالگری فشار خون بالا از دو سال قبل در حال اجرا بوده وتاکنون بیش از 240 هزار نفر در سطح استان شناسایی شده است .
دکتر درستی همچنین از وجود 1400 ایستگاه فعال برای کنترل فشار خون در مراکز بهداشتی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: 600 پایگاه سیار در مطب‌ها، داروخانه‌ها، اماکن پرتردد و بیمارستان‌ها جمعیت هدف طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را پوشش می دهند.
دکتر عباسعلی درستی در مراسم آغاز فاز اجرایی «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا »  در محل تالار اساتید وکارکنان ( پشمینه ) دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: این طرح از هجدهم خرداد ماه الی پانزدهم تیر ماه نودو هشت با هدف شناسایی مبتلایان به فشار خون بالا در جمعیت بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی اجرا میشود.
  وی تاکید کرد: امیدواریم نواقص شناسایی جمعیت هدف با اجرای این طرح ملی پوشش داده شود و مبتلایان را شناسایی و تحت مراقبت و کنترل قرار دهیم.
دکتر درستی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تعدادی از مردم اطلاعات کافی از این بیماری و ابتلای خود به آن ندارند، اجرای این طرح در افزایش تعداد مراجعه‌کنندگان کمک کننده است.
 
 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 259
  • تایید شده
  • در 1398/03/18
  • ساعت 16:3