برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 9375

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: تعیین 2 هزار نقطه در سطح آذربایجان شرقی برای کنترل فشار خون افراد

آغاز فاز اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی از تعیین دو هزار نقطه در سطح آذربایجان شرقی برای کنترل فشار خون افراد خبر داد و افزود: از تمامی شهروندان تقاضا داریم تا برای کنترل فشار خون خود به خانههای بهداشت، بیمارستانها، پایگاههای سیار، مراکز درمانی و برخی ادارات استان مراجعه کرده و زمینه را برای مراقبت صحیح  فراهم کنند.
دکتر محمد حسین صومی در حاشیه مراسم آغاز فاز اجرایی «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا  » در محل باشگاه اساتید وکارکنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: فاز اطلاع رسانی و آگاهی بخشی این طرح از بیست و هفتم اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی کنترل فشار خون بالا و فاز غربالگری، کنترل و ثبت آن از هجدهم خرداد ماه آغاز شده است و تا پانزدهم تیر ماه ادامه دارد.
وی افزود: فشار خون بالا سبب مرگ خاموش انسانها میشود و نبود علامت به معنای نبود بیماری نیست، افرادی که فشار خون بالا دارند، باید در کنار درمان دارویی، سبک زندگیشان را نیز تغییر دهند و رعایت این دو در کنار هم سبب کنترل بیماری می‌شود.
وی بیان کرد: تمامی افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و زنان باردار گروه هدف این طرح به شمار میآیند، با توجه به این که حداقل 40 درصد افراد مبتلا به فشار خون بالا شناسایی نشده‌اند، اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون میتواند به شناسایی 20 درصد از این افراد کمک کند.
دکتر صومی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید و مشارکت مسئولان استان در این طرح، امیدواریم تعداد بیشتری را شناسایی کنیم وطبق شناساییها 20 درصد جمعیت استان ما مبتلا به فشار خون هستند.
گفتنی است؛ فاز اجرایی «بسیج ملی کنترل فشار خون بالا » صبح امروز ، شنبه هیجدهم خرداد ماه نودو هشت با کنترل فشار خون مسئولان استان و با مشارکت نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، فرماندار و استاندار آذربایجان شرقی آغاز شد. 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 175
  • تایید شده
  • در 1398/03/18
  • ساعت 14:28