برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 9369

فاز اجرایی بسیج ملی کنترل فشا رخون بالا از هیجدهم خرداد ماه درسراسرکشور وهمزمان با آن در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز شد.

ویدئو کنفرانس با حضور وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی با روسا واعضای هیات رئیسه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور  


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، با به پایان رسیدن فاز اول اطلاع رسانی وآگاهی بخشی بسیج ملی فشار خون بالا و آغاز فاز اجرایی بسیج ملی ، جلسه ویدئو کنفرانس با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی با روساء واعضای هیات رئیسه دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور همزمان روز دوشنبه سیزدهم خرداد ماه نودوهشت در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.
دکتر نمکی با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک حرکت بسیار مهم وحساسی می باشد که فاز اجرایی آن از روز شنبه هیجدهم خرداد تا پانزدهم تیر ماه نودو هشت ، آغاز می شود ادامه داد : در این بسیج ملی علاوه بر انداره گیری وکنترل فشار خون ،  همزمان با آن پرونده الکترونیک سلامت ، پزشک خانواده وسیستم ارجاع نیز در این راستا فعالیتهای ارزنده خود را ارائه خواهند داد .
وزیر بهداشت گفت: دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با آهنگ رشد تقاضای مردم باید سرعت عمل خود را بالا برده تا هم در بعد نظارتی وهم در بعد آمادگی ودادن اطلاعات بموقع موفق شوند وی همچنین استفاده برنامه ریزی شده وبهینه از نیروهای داوطلب سایر سازمانها در برگزاری این بسیج ملی وسازماندهی درون سازمانی وبرون سازمانی وارائه خدمات مطلوب در کلیه مراکز، ایستگاهها ی بسیج ملی جهت ترغیب وتشویق مشارکت مردم را ، از عوامل مهم در فاز اجرایی بسیج ملی فشار خون بالا عنوان کرد.
دکتر رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت نیز در جلسه ویدئو کنفرانس ضمن تشکر وقدردانی از روابط عمومی های دانشگاههای سراسر کشوراز بعد اطلاع رسانی وآگاهی سازی مردم سراسر کشور در امر بسیج ملی کنترل فشار خون بالا ، ادامه داد استفاده از پتانسیل های موجود در سراسر کشور بستگی به سیستم مدیریتی آن استان دارد .
دکتر رئیسی با تاکید بر ایجاد امکانات بهینه برای ثبت فشار خون مراجعین ، ثبت تمامی موارد فشار خون کنترل شده در تمامی سطوح وبالاخص در ایستگاهها حتی در صورت عدم دسترسی به سیستم ثبت در سامانه ودر نهایت ثبت در سامانه salamat.gov.ir  را خواستار شد.
وزیر بهداشت در این ویدئو کنفرانس از راه اندازی  400 خانه بهداشتی عشایری در کشور خبر داده وگفت که با مدیریت قوی ومعرفی نیروی انسانی زبده این طرح نیز با موفقیت انجام شود.
دکتر نمکی در آخر با اشاره به اهمیت ثبت داده ها در بسیج ملی کنترل فشار خون بالا افزود از ثبت داده ها در سامانه غفلت نشده وبه هر نحو ممکن داده ها در سامانه ثبت شود .
 


 
 
 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 137
  • تایید شده
  • در 1398/03/18
  • ساعت 9:30