برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 خرداد 1398
کد 9368

«بسیج ملی کنترل فشار خون»

فاز اجرایی «بسیج ملی کنترل فشار خون» در فرمانداری تبریز
 فاز اجرایی طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون» با حضور فرماندار تبریز، معاون وکارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و کارکنان فرمانداری تبریز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مهدوی، فرماندار تبریز در حاشیه اجرای این طرح با بیان اینکه این طرح با هدف آگاهی از وضعیت جسمی افراد اجرا می‎شود، گفت: متاسفانه امروزه آمار ابتلا به فشار خون در کشور ما بالا بوده و از مردم تقاضا می‎کنیم که همکاری لازم را در اجرای این طرح داشته باشند.
 وی با اشاره به آمادگی بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بهداشتی برای کنترل فشار خون افراد بالای 30 سال، گفت: افراد می‎توانند با مراجعه به این مراکز از وضعیت جسمی و میزان فشار خون خود باخبر شده و در صورت بالا بودن فشار با تداوم درمان از عوارض آن پیشگیری کنند.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی و ادارات همکاری لازم در این زمینه را داشته و امکانات را به این منظور فراهم کنند.
 گفتنی است؛ طرح «بسیج ملی کنترل فشار خون» از امروز تا پانزدهم تیر ماه اجرا می‎شود و گروه هدف این طرح، افراد بالای 30 سال، بیماران کلیوی و خانم‎های باردار هستند.
طرح ملی کنترل فشار خون شامل سه مرحله بوده که از 27 اردیبهشت تا 18 خردادماه مرحله آگاهی بخشی و از 18 خرداد تا 15 تیر ماه مرحله اندازه گیری و شناسائی و از 15 تیر به بعد مرحله ارجاع و کنترل می باشد. 

 
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 181
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1398/03/18
  • ساعت 9:44