برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 16 مهر 1394
کد 934

جواب آزمایش کرونا ویروس همه بیماران مشکوک منفی بوده است

جواب آزمایش کرونا ویروس همه بیماران مشکوک منفی بوده است


 
وزیر بهداشت با اعلام اینکه 21 نفر از حجاج مشکل تنفسی داشته‌اند گفت تست آزمایش همه آنها منفی بوده است و جای هیچ نگرانی از بابت ویروس کرونا وجود ندارد.

به گزارش وب دا؛ دكتر هاشمي در جمع خبرنگاران در اين بيمارستان گفت: اكثر قريب به اتفاق مصدومين در شرايط مطلوب به سر مي‌برند و تا فردا مرخص خواهند شد.

وي افزود: از ميان مصدومين ايراني فاجعه منا تنها يك نفر در مكه مانده است كه امشب به تهران اعزام مي‌شود و كساني هم كه در حال حاضر در بيمارستان شهداي يافت‌آباد بستري شده‌اند، رو به بهبود هستند و فقط دو نفر از آنها به خدمات بيشتر نياز دارند كه متخصصين بيمارستان در حال خدمات‌رساني به آنها هستند. همچنین مصدومين ساکن ساير شهرها نيز به زودي به شهر محل اقامت خود منتقل مي‌شوند.

وزير بهداشت گفت: در مجموع 21 نفر از زائرين ايراني مشكل تنفسي داشتند و مشكوك به كرونا ويروس بودند كه برای رعایت احتیاط بستری شده‌اند که خوشبختانه با توجه به آزمايشات انجام شده هيچكدام از آنها به اين ويروس آلوده نبوده و تست همه آنها منفي بوده است و همكاران من  در حال انجام مقدمات ترخيص آنها هستند.

دكتر هاشمي خاطرنشان كرد: در حال حاضر هيچ مشكلي در كشور از بابت كرونا ويروس وجود ندارد. ضمن آنکه همکاران  من تمهيدات لازم براي بازگشت ساير حجاج به كشور را نيز در مبادي ورودي كشور اتخاذ کرده‌اند.

وي افزود: همه بيماراني كه از مكه به تهران منتقل شده‌اند در اين بيمارستان بستري شده‌اند كه امكانات خوبي براي رسيدگي و اقدامات لازم در آن تدارک دیده شده است.

وزیر بهداشت در خصوص آمار مفقودین و جان باختگان خاطرنشان کرد: بهتر است برای جلوگیری از سردرگمی مردم آمارها از طریق یک مرجع ارائه شود و آن هم سازمان حج و زیارت است. آنچه که من در مصاحبه دیروز بر آن تاکید داشتم اصلاح تفاوت واژه متوفی و مفقود بود.

 

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 4371
  • تایید شده
  • در 1394/07/16
  • ساعت 10:33