برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 8 خرداد 1398
کد 9336

تنها مرکز فوق تخصصی آنکولوژی و سرطان شمالغرب کشور

بستری و درمان بیش از 12 هزار نفر از بیماران خاص و سرطانی در مرکزشهید قاضی
بستری و درمان بیش از 12 هزاراز نفربیماران خاص و سرطانی در مرکزشهید قاضی 
بیش از 12 هزار نفر بیمار سرطانی و بیمار خاص در مرکز شهید قاضی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی دریافت نموده اند. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه مرکزشهید قاضی مرکز آموزشی و درمانی امام رضا(ع) تبریز تنها مرکز فوق تخصصی آنکولوژی و سرطان شمالغرب کشور می باشد از اینرو این مرکزعلاوه بر پذیرش بیماران آنکولوژی وسرطانی به بیماران تالاسمی و نمونه برداری از مغز استخوان نیز خدمات درمانی ارائه می کند. 
مهراد اکبری نامدار افزود: در سال 97 بیش از 2 هزار و هفتصد نفر در بخش بستری این درمانگاه بستری و بالغ بر 9هزار و سیصد نفر خدمات درمانی سرپائی  دریافت نموده اند. 
مدیر مرکز اموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز ادامه داد: علاوه بر بیماران آنکولوژی (سرطان خون) بالغ بر 3 هزار و هشتصد مورد بیمار  هموفیلی  در این درمانگاه پذیرش و خدمات درمانی به هموطنان ارائه گردیده است. 
نامدار با اشاره به اهمیت انجام آزمایشهای تخصصی در این مرکز گفت: در بحث بیماران بستری و سرپائی در مجموع با بیش از 52  هزار آزمایش تخصصی و یکصد و چهل و دو هزار  آزمایش عمومی برای بیماران خاص و سرطانی به انجام رسیده است. 
وی  اضافه کرد: مرکز شهید قاضی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز یکصد و 22 تخت خوابه هست  که ازاین تعداد 94 تخت برای بیماران بستری و 28 تخت برای بیماران سرپائی در نظر گرفته شده است. 
نامدار با تاکید بر اینکه پیوند مغز استخوان در این مرکز انجام می گیرد عنوان کرد: با توجه با اینکه پیوند مغز استخوان توسط اساتید مجرب این مرکز  در حال انجام است بدین جهت نمونه برداری و آزمایشهای پیوند مغز استخوان به طور کامل در این مرکز انجام یافته و در سال گذشته بیش از یکصد و بیست مورد نمونه برداری از مغز استخوان به عمل آمده است. 
مدیر مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز در خصوص هزینه های بیماران سرطانی و خاص گفت: تمام آزمایشهای تخصصی و غیر تخصصی بیماران آنکولوژی و بیماران خاص در مرکز شهید قاضی رایگان بوده و در تلاشیم به فرموده مقام معظم رهبری با ارائه خدمات درمانی مناسب به هموطنان جامه عمل پوشانده و در راستای تحقق اینکه خانواده بیماران جز مریض داری دغدغه ای نداشته باشند عمل نمائیم.
آلبوم تصاویرتنها مرکز فوق تخصصی آنکولوژی و سرطان شمالغرب کشور

  • نوشته شده
  • توسط علی درخشی
  • تعداد بازدید 155
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1398/03/11
  • ساعت 8:52