برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 9 مهر 1394
کد 911

امضاء تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ادارات کل ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و شهرداری

امضاء تفاهم نامه افزایش فعالیت بدنی

امضاء تفاهم نامه افزایش فعالیت بدنی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز وادارت کل شهرداری ، ورزش و جوانان استان وآموزش و پرورش استان

تفاهم نامه همکاری درجهت فرهنگ سازی افزایش فعالیت بدنی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شهرداری کلانشهر تبریز، اداره کل آموزش وپرورش استان و اداره کل ورزش وجوانان استان منعقد گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، درابتدای جلسه دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ،ضمن تسلیت حادثه منا و اظهار ناراحتی از وقوع این حادثه فارغ از کلیه جوانب و تنها از بعد انسانی و با اشاره به اینکه امروزتمام تلاش ها درجهت افزایش عمر و سلامتی بشریت است عده ای به این وضع اسفناک جان میبازند اظهار تاسف کرد.

دکتر صومی گفت: رسالت اصلی نظام سلامت اینست که افراد مفیدی در جامعه داشته باشیم  که هم خود از زندگی احساس لذت داشته باشند و هم برای دیگران مفید باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی  باشاره به افزایش سریع منحنی سالمندی درکشور و اینکه بایستی به این هدف دست یابیم که درآینده سالمندان سالم داشته باشیم افزود: بهترین کار برای حفظ سلامت افراد جامعه نهادینه سازی افزایش فعالیت بدنی افراد است .

وی با اشاره به اینکه کلیه طرح های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با هدف ایجاد فضای فیزیکی مناسب ورزشی برای کلیه دانشجویان است ، خاطرنشان ساخت: عمل به توصیه هایی که به عموم مردم داریم از شرایط اصلی تحقق آموزش هاست .

دکتر صومی ضمن تقدیر از تعامل خوب و فعال بین ارگان های ذیربط در زمینه ارتقاء سلامت وتندرستی جامعه آن را فرصت مغتنی برای نیل به اهداف دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزگفت: طرح تحول نظام سلامت گام های خوبی در حوزه بهداشت وپیشگیری برداشته و اقدام درجهت افزایش 10درصدی فعالیت بدنی آحاد جامعه یکی از اهداف مفید این طرح خواهد بود.

دکتر تبریزی معاون بهداشتی دانشگاه نیز درادامه با اشاره به دو هسته کلیدی دانشگاه در سند تدبیر وتوسعه استان ، درحوزه بهداشت گفت: یکی از هسته ها اصلاح ساختار ارائه خدمت درجهت بهبود خدمات به مردم  و هسته دوم بهبودشیوه زندگی مردم است که با اجرای شش کمپین ، که تاکنون سه کمپین استانی :کاهش مصرف نمک، افزایش مصرف لبنیات وکاهش مصرف سیگار اجرا شده و چهارمین کمپین با شعار روزانه 30 دقیقه پیاده روی سریع درجهت افزایش فعالیت بدنی با امضاء این تفاهم نامه آغاز میشود و دوکمپین کاهش مصرف شکر و روغن نیزآذرماه سال جاری به مرحله اجرا درمی آید، افزود : باتوجه به اینکه بیماری روانی بالاترین بار بیماری ها را در استان دارد و همچنین از هردو مورد فوت دراستان یکی مربوط به بیماری قلبی عروقی است با اجرای  کمپین افزایش فعالیت فیزیکی با همکاری دستگاه های مربوطه شاهد ارتقای سطح سلامت افراد خواهیم بود.

پاشایی مدیرکل اموزش و پرورش استان نیز با ابراز خرسندی ازاین اتفاق ، آمادگی این سازمان را برای اجرای برنامه های سلامت و تندرستی در فراگیر ترین نهاد استان اعلام کرده و گفت: حمایت و تقویت برنامه های بهداشت ودرمان و ارتقای کیفیت تحصیل 650 هزار دانش آموز استان از اهداف اصلی این ارگان است.

دکتراسبقیان مدیرکل اداره ورزش و جوانان نیز ضمن اعلام کسب رتبه اول استان در اجرای ورزش های همگانی آن را حاصل همدلی وتلاش کلیه سازمان های استان دانسته و از انعقاد این تفاهم نامه و اهتمام دانشگاه علوم پزشکی تبریز به افزایش فرهنگ ورزش در بین عموم تشکر کرد.

دکتر رحیمی معاون سلامت و اموراجتماعی شهرداری نیز بر آمادگی کامل وهمه جانبه دراجرای این کمپین اشاره داشته وآن را از اهداف اصلی این سازمان برشمرد.

گفتنی است درپایان ، تفاهم نامه اجرایی افزایش فعالیت بدنی آحاد جامعه باهدف بستر سازی ، آموزش ، تبلیغ و ترویج فعالیت بدنی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شهرداری کلانشهر تبریز، اداره کل آموزش وپرورش استان و اداره ورزش وجوانان استان  امضاءشد.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 3687
  • تایید شده
  • در 1394/07/09
  • ساعت 13:13