برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 5 مهر 1394
کد 886

روحیه پرسش گری و جستجو گری دانشجو ارزشمند است

روحیه پرسش گری و جستجو گری دانشجو ارزشمند است

  وزیر بهداشت شالوده اصلی رابطه پزشک و بیمار را توجه به اخلاق عنوان کرد و به دانشجویان گفت: لازم است در کنار کسب علم و دانش و مهارت از اخلاق درست و آراسته بهره مند شوند.

به گزارش وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران، وظیفه اصلی دانشجو را یادگیری فعال و همیشگی بیان کرد و گفت: دانشجو باید نگاهی جدید داشته باشد و در کنار کسب علم به دنبال پژوهش و کسب مهارت باشد.

به گفته وزیر بهداشت، ارزش دانشجو به روحیه پرسش گری و جستجو گری وی است.

دکتر هاشمی با اشاره به این که رشته های علوم پزشکی با جان مردم سروکار دارد، افزود: پزشک و پرستار امین مردم هستند، چرا که مردم به پزشک اعتماد می کنند و او را  چه از نظر مسائل جسمی و چه از نظر مشکلات خانوادگی و روحی خود به عنوان محرم می شناسند.

وی بر ضرورت توجه دانشجویان پزشکی به اخلاق پزشکی تاکید کرد و افزود: لازم است در کنار کسب علم و دانش و مهارت از اخلاق درست و آراسته بهره مند شویم ، چرا که شالوده اصلی رابطه پزشک و بیمار توجه به اخلاق است.

وزیر بهداشت به دانشجویان تاکید کرد: اگر می خواهید وظیفه انسانی و ملی خود را به خوبی انجام دهید باید از فرصت ها استفاده کرده و به کسب علم و دانش بپردازید.

دکتر هاشمی بر توجه دانشجویان به پژوهش تاکید کرد و گفت: ما می توانیم با پژوهش نام ایران را در میان کشورهای قدرتمند سربلند کنیم.

وزیر بهداشت همچنین، رشته های گروه علوم پزشکی جز رشته های مقدس مطرح کرد و گفت: اگر بخواهیم در مسیر نیاکانمان قدم برداریم، باید به اخلاق و دانش به صورت یکسان توجه کنیم.

وی بر ضرورت توجه به قدر و منزلت مردم از سوی پزشک تاکید کرد و افزود: هر فردی باید قدر خود را بداند و از وظایف خود آگاه باشد، چرا که از مسیر احترام است که اعتماد میان پزشک و بیمار حاصل می شود.

دکتر هاشمی افزود: اگر می خواهید در آینده کشور به شما افتخار کند باید به مردم احترام بگذارید و مردم را از خود بدانید و با کسب مهارت می توانید در آینده به مردم کمک کنید.

وی بر استفاده از وقت و فرصت ها جهت یادگیری تاکید کرد و گفت: آنچه که مهم است گذراندن دوران دانشجویی با میزان اندوخته و معلومات است.

وی افزود: اگر اضطراب و تلاشی که برای ورود به دانشگاه را تا پایان تحصیل خود داشته باشید می توانید همیشه و در همه جا موفق باشید.

دکتر هاشمی در ادامه، با اشاره به وجود مسائل و مشکلات در جهان و کشور، افزود: بنا نیست تا دانشجو در همه موضوعات اظهار نظر کند.

وی افزود: زمان تحصیل ما در دانشگاه همزمان با انقلاب و دفاع مقدس بود و دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجویان نابغه ای داشت که همین نوابغ شهید شدند و این ها می توانند برای همه بشریت الگو باشند.

دکتر هاشمی با تاکید بر این که اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران می توانند الگوی خوبی برای دانشجویان باشند، افزود: از آنجا که ممکن است لغزش های زیادی در مسیر زندگی هر فردی وجود داشته باشد، لازم است در زمینه مذهب و خداشناسی مطالعات زیادی از سوی دانشجو صورت گیرد

وی همچنین بر ضرورت مطالعه تاریخ ایران تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم درک خوبی از ایران داشته باشیم، می توانیم بر وسوسه های بیرون غلبه کنیم.

به گفته دکتر هاشمی، آنچه که برای دانشجو ماندگار است کسب دانش و مهارت و خدمت به هم نوع است.

 

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 1737
  • تایید شده
  • در 1394/07/05
  • ساعت 8:54