برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
Aa

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

rahbari
فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 8850

دکتر طاهر اقدم در مراسم بازنشستگی کارکنان دانشگاه :

ضرورت ارتقای سطح سواد سلامت مردم در جامعه

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که رویکرد وزارت بهداشت و درمان، اجتماعی کردن سلامت است، گفت: باید با تداوم آموزش‌های سلامت بتوانیم سطح سواد سلامت افراد را ارتقا دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر علی اکبر طاهر اقدم در آیین تجلیل از بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی تبریز،  با بیان این‌که بازنشستگان با تجربه‌ی ۳۰ سال کار، بازنشسته نیستند بلکه افراد باتجربه‌ای هستند که بعد از این، وظایف جدیدی را در حیطه‌های مختلف برعهده می‌گیرند، گفت: خداوند انسان‌ها را برای چگونه گذراندن عمر مورد بازخواست قرار خواهد داد تا ببیند آیا بنده‌اش در این جهان تنها به فکر رفع مشکلات خود بوده یا در کنار حل مشکلات خود به فکر هم نوعان خود نیز بوده است.

وی افزود: افرادی از جمله خیران به فکر مردم بوده و به صورت گمنام مشکلات مالی افراد را در زندگی رفع می‌کنند که بی شک این افراد از سوی خداوند متعال، پاداش بزرگی دریافت خواهند کرد.

وی با بیان این‌که خداوند به انسان دو نعمت بزرگ امنیت و سلامتی را بخشوده است ولی گاهی انسان‌ها قدر این دو نعمت بزرگ را نمی‌داند، افزود: افراد زیادی در کشور به خاطر حفظ امنیت، جان خود را در دوران دفاع مقدس و ……. نثار کردند و باید شاکر وجود چنین افرادی در کشور شویم.

وی با بیان این‌که در گذشته فرد سالم به شخصی گفته می‌شد که از نظر جسمی سلامت بود ولی امروزه سازمان بهداشتی جهانی تعریف متفاوتی از سلامتی ارائه کرده است، گفت: امروزه فردی سالم شمرده می‌شود که از لحاظ جسمی، روحی و معنوی و اجتماعی سالم باشد، وزارت بهداشت متولی سلامت جامعه است اما وزارت بهداشت  اگر بتواند به طور کامل در کارهای خود موفق شود تنها می‌تواند ۲۵ درصد سلامت را تامین کند، ۷۵ درصد کارها نیز برعهده‌ی سایر سازمان‌ها است.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: متاسفانه ما در ساده‌ترین مسائل اجتماعی از جمله رانندگی، نتوانستیم موفق عمل کنیم و همواره در طول روز به همدیگر استرس فراوانی وارد می‌کنیم.

وی با اشاره به ایجاد برخی سازمان‌های مردم نهاد در راستای سلامت در کشور، گفت:  بیش از ۶۰۰  سازمان مردم نهاد در سطح کشور برای تامین سلامت مردم راه اندازی شده است که بیش از ۱۰ درصد آن در آذربایجان شرقی مستقر است.

دکتر طاهر اقدم بیان کرد: از بازنشستگانی که حدود ۳۰ سال در بهداشت و درمان خدمت کرده و همواره با مسائل درمانی مردم درگیر بوده و تجربه‌ی گران سنگ در حوزه‌ی درمان کسب کردند، به عنوان سفیر سلامت خواستار حضور در کانون‌های سلامت هستیم.

در این مراسم، با اهدای لوح توسط رئیس علوم پزشکی تبریز از بازنشستگان دانشگاه تجلیل به عمل آمد.


آلبوم تصاویردکتر طاهر اقدم در مراسم بازنشستگی کارکنان دانشگاه :

  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 320
  • تایید شده بهزاد محمدعلیزاده
  • در 1397/12/21
  • ساعت 14:10