برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 13 اسفند 1397
کد 8803

وزیر بهداشت: سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت زیر نظر وزیر بهداشت قرار می‌گیرند

وزیر بهداشت : جلسه‌ای با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد و بنیادهای فعال در حوزه سلامت، برای بررسی مشکلات آنها به زودی برگزار می‌شود؛ قصد داریم همه این سازما‌ن‌ها به صورت مستقیم زیر نظر وزیر قرار گیرد تا متولی واحدی داشته باشند.

 

 

دکتر نمکی وزیر بهداشت گفت  : جلسه‌ای با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد و بنیادهای فعال در حوزه سلامت، برای بررسی مشکلات آنها به زودی برگزار می‌شود؛ قصد داریم همه این سازما‌ن‌ها به صورت مستقیم زیر نظر وزیر قرار گیرد تا متولی واحدی داشته باشند.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، سعید نمکی درباره سازمان‌های مردم‌نهاد و بنیادهای فعال در حوزه سلامت افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت به این شکل به صورت مستقیم توسط خودم پشتیبانی می‌شوند و از آنها حمایت می‌کنیم.

وی بیان کرد: مهم‌ترین برنامه ما درباره سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت این است که کار آنها را در زمینه مجوزها تسهیل کنیم و حمایت بیشتری از آنها انجام بدهیم و در اولویت قرار بگیرند.

نمکی اظهار داشت: همچنین اگر سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت سرمایه‌گذاری کرده و تا آخر خودشان ادامه بدهند و تعهد کنند که با تعرفه دولتی به مردم خدمات ارائه می‌کنند، تجهیزات مورد نیازشان را با تعرفه دولتی در اختیارشان می‌گذاریم.

بنا بر این گزارش ۷۲۳ سازمان مردم‌نهاد حوزه سلامت در کشور شناسایی شده است. همچنین ۴۲۲ موسسه خیریه پشتیبان بیماران در بیمارستان‌های دولتی و چهار شبکه ملی، شامل تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌های ایدز، اعتیاد، سرطان و توانبخشی تشکیل شده است.

از طرفی ۸۹۰ موسسه خیریه در حوزه سلامت شناسایی شده که ۴۰۷ مورد آن دارای مراکز درمانی، شامل ۳۷ بیمارستان و ۳۷۰ درمانگاه خیریه هستند.

همچنین ارزش ریالی مشارکت خیران در حوزه سلامت در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد ریال بوده است. ارزش ریالی مشارکت خیرین در ایجاد و بازسازی زیرساخت‌های حوزه سلامت مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نیز بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد ریال بوده است.

  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 166
  • تایید شده بهزاد محمدعلیزاده
  • در 1397/12/15
  • ساعت 9:9