برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 1 اسفند 1397
کد 8722

برگزاری دومین دوره آموزشی تلفیق دارویی برای مسئولین فنی داروخانه های مراکز درمانی در معاونت غذا و دارو

آموزش تلفیق دارویی برای مسئولین فنی داروخانه های مراکز درمانی


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دومین دوره آموزشی تلفیق داروئی برای داروسازان شاغل در بیمارستان ها و مراکز آموزشی و درمانی تبریز در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید.
در این جلسه دکتر آقاجانی مدیر دارو و مواد تحت کنترل ضمن خوشامدگویی به حاضران به اهمیت و نقش داروسازان بیمارستانی درفرایند درمان بیماران و ارائه خدمات دارویی تاکید نموده و خواستار مشارکت مسئولین فنی داروخانه ها در ارتقای سطح علمی خدمات دارویی ارائه شده در بیمارستانها شد. دکتر آقاجانی تلفیق دارویی را برای کاهش تداخلات و خطاهای دارویی و تاثیر بسزای آن در ایمنی دارو درمانی بیماران بسیار مهم تلقی کرد.
در این دوره آموزشی دکتر افشین قره خانی عضو هیات علمی گروه داروسازی بالینی دانشکده داروسازی به عنوان مدرس دوره درخصوص اهمیت اجرای دستورالعملهای تلفیق دارویی در بیمارستان و نحوه تکمیل فرم تلفيق دارويي هنگام بستري توضیح داده و افزود: در گام اول در این دستورالعمل بایستی ليستي از داروهاي بيمار كه قبل از بستري مصرف مي كرده  تهيه شده و با ليست داروهاي تجويز شده در زمان بستري مقايسه و تطبيق داده می شود. سپس تمام ناهمخوانيها ومغايرتها بين دوليست طي 24ساعت مرتفع گشته و براساس اين برنامه در مراحل مختلف جابجايي در سير درمان، داروهايي كه توسط بيمار مصرف ميشوند و يا قرار است مصرف شوند با داروهاي قبلي و نيز با وضعيت بيماري مقايسه و مطابقت داده مي شوند .
در ادامه دکتر مهناز شمس محمدی کارشناس امور دارویی معاونت غذا و دارو مطالب خود در خصوص گزارش خطاها و عوارض دارویی را ارائه نموده و و از داروسازان شاغل جهت ارائه آمار و همکاری در این زمینه دعوت کرد.
 
 
 
آلبوم تصاویر برگزاری کارگاه آموزشی تلفیق دارویی برای کلیه مسئولین فنی در معاونت غذا ودارو

  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 503
  • تایید شده
  • در 1397/12/01
  • ساعت 9:49