برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 27 بهمن 1397
کد 8695

افزایش تعداد مصدومان در سال جاری

لزوم رعایت قوانین و مقررات رانندگی و ارتقاء فرهنگ ایمنی ترافیک

امسال 17 هزار و 733 مصدوم تصادفی توسط اورژانس آذربایجان شرقی به بیمارستان منتقل شدند این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته 15 هزار و 246 مصدوم توسط کارشناسان اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود . 
   بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، به نقل از روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی آذربایجان شرقی، نیروهای اورژانس استان در 9 ماه امسال 4 هزار و 366 مورد ماموریت قلبی، 645 مورد سکته مغزی، 2 هزار و 160 مورد مشکل تنفسی، 285 مورد سوختگی، 459 مورد نیز ماموریت مربوط به مسمومیت با مونوکسید کربن انجام دادند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی آذربایجان شرقی در این خصوص  گفت: در 10 ماه امسال 17 هزار و 733 مصدوم سوانح رانندگی توسط کارشناسان این مرکز به بیمارستان های استان منتقل شدند.

دکتر فرزاد رحمانی با اشاره به افزایش تعداد مصدومان در سال جاری افزود: در مدت مشابه سال گذشته 15 هزار و 246 مصدوم توسط کارشناسان اورژانس به بیمارستان منتقل شدند. 

وی ادامه داد: یک هزار و 625 نفر از مصدومان سوانح نیز در این مدت بصورت سرپایی توسط کارشناسان اورژانس مداوا شدند و تعداد مصدومانی که به صورت سرپایی در سال گذشته مورد مداوا قرار گرفتند، یک هزار و 468 نفر بود و در این مدت کارشناسان اورژانس مرگ 267 نفر را بر اثر سوانح رانندگی به علت شدت جراحات وارده تایید کردند.

مدیر حوادث دانشگاه و مدیر مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار داشت: تعداد فوتی های ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی در آذربایجان شرقی درسال گذشته 232 نفر بود که متاسفانه امسال کمی افزایش یافته است و این امر لزوم رعایت قوانین و مقررات رانندگی و ارتقاء فرهنگ ایمنی ترافیک را می طلبد.

 
  • نوشته شده
  • توسط علی احمد ی نیا
  • تعداد بازدید 44
  • تایید شده اقای ادهم
  • در 1397/11/27
  • ساعت 13:36
نظرات شما
captcha refresh