برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 24 بهمن 1397
کد 8683

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

ما در سیستم سلامت باید بیمار را ببینیم نه بیماری را


دکتر طاهر اقدم  تاکید کرد: ما در سیستم سلامت  باید بیمار را ببینیم نه بیماری را و در این مورد مهم  مددکاران اجتماعی بسیار تاثیر گذار هستند 
 
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دکتر علی اکبر طاهر اقدم در برنامه افتتاحیه کارگاه توانمندسازی مددکاران دانشگاهها و دانشکده های قطب دو کشوری با بیان این مطلب اظهار کرد: رویکردی که وزارت بهداشت نسبت به سیستم سلامت دارد، نسبت به قبل فرق کرده و دولت آقای روحانی نیز به مقوله سلامت و اجتماعی شدن آن تاکید دارد.
 

وی با تاکید بر ضرورت بهرهمندی از مشارکت مردم در حوزه سلامت، اضافه کرد: کانونهای سلامت محلات و مدد کاری اجتماعی از زمینههای تحقق این امر هستند.
 

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که مددکار کسی نیست که صرفا به گیرنده خدمت تخفیف دهد، بیان کرد: مددکار فردی عالم است که مشکلات بیمار را تا مرحله برطرف شدن پیگیری میکند.
 

وی تاکید کرد: به دنبال این ساز و کار هستیم که مشکلات حاشیهای بیمار را نیز حل کنیم که این نیز به کمک مددکاران محقق میشود.
 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر ضرورت پیگیری مشکلات بیماران توسط مددکاران، گفت: آسیبهای اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با هم دارند و جدای از هم نیستند، اگر مشکل بیمار را در مرحله اول حل نشود  ادامه مشکلات همان بیمار دوباره به چرخه بیماری و گرفتن خدمت از سیستم بر میگرداند.
 
 

دکتر طاهر اقدم در پایان ضمن گرامی داشت ایام دهه فجر با اشاره به اینکه  اگر قیام بهمن تبریز نبود، تداوم انقلاب هم نبود، خاطرنشان کرد: دشمن هر چه از دستش برآمد ه از جنگ هشت سال دفاع مقدس گرفته تا تحریمها و ترورها علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بکار برده  است  مشکلات ممکن است از ندانم کاری ما مسئولان باشد، اما مردم ما اینها را به پای نظام نمینویسند.
 

  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 159
  • تایید شده علی همراهی
  • در 1397/11/24
  • ساعت 12:29