برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 13 بهمن 1397
کد 8617

کارگاه آموزشی تشخیص و درمان مشکلات سلامت روان کودکان و نوجوانان

کارگاه آموزشی ارزیابی اختلالات سلامت روان " تشخیص و درمان مشکلات سلامت روان کودکان ونوجوانان" برگزار شد .
کارگاه آموزشی راهنمای ارزیابی اختلالات سلامت روان " تشخیص و درمان مشکلات سلامت روان کودکان ونوجوانان" با همکاری گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مرکز بهداشت استان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان اصل رحیمی  مدیر گروه کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز  وضعیت شاخص های سلامت روان و شیوع اختلالات روانپزشکی را تبیین نمود و توجه به تشخیص و مراقبت درست و بهنگام اختلالات روانپزشکی را از مهمترین اهداف برنامه های آموزش مداوم عنوان کرد.
اصل رحیمی با تاکید براینکه مطابق پیمایش سلامت، نزدیک به 23 درصد از کودکان  و نوجوانان استان از مشکلات روانپزشکی رنج می برند تمرکز بیشتر در فرآیند غربالگری، تشخیص و مراقبت جمعیت گروه سنی تا 19 سال را مورد تاکید قرار داد. در ادامه این کارگاه اساتید گروه روانپزشکی دانشگاه دکتر نوروزی، دکترترقی در زمینه موضوعات آموزشی پیش بینی شده( اصول شرح حال و معاینه در کودک و نوجوان، انواع کودک آزاری، اختلال نقص توجه-بیش فعالی و اختلالات اضطرابی کودکان ) سخنرانی نمود موضوع سخنرانی دکتر امیری در دوره های قبلی این کارگاه در زمینه اختلالات اضطرابی بود.
در پایان این کارگاه ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده به سوالات همکاران پاسخ داده شد. گفتنی است که این کارگاه براساس پروتکل کشوری" راهنمای ارزیابی اختلالات سلامت روان" تدوین و طی سه دوره برای پزشکان خانواده شاغل در مراکز سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریزبرگزار گردیده است.

 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/11/15
  • ساعت 13:52