برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 24 شهريور 1394
کد 861

افتتاح بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه الزهرا (س) در منطقه چاراویماق

افتتاح بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه الزهرا (س) در منطقه چاراویماق

 

  به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه عاشورا  بیمارستان صحرایی حضرت فاطمه الزهرا (س) روز سه شنبه 24/6/94 در مدرسه شهید رستمیان شهرستان چاراویماق افتتاح شد.

به گزارش سرویس خبری روابط عمومی دانشگاه در این مراسم که مقارن با سالروز ازدواج تنها زوج معصوم عالم حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) و به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد دکتر شکوهی فرماندار شهرستان چاراویماق ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری بیمارستان ، به معرفی مختصر قابلیت های شهرستان اشاره نموده و محرومیت های فعلی موجود در شهرستان را ناشی از بی توجهی های رژیم ستمشاهی دانسته و گفت : شهرستانی که دارای ویژگیهایی همچون : نیروی انسانی فعال و پویا ، تولید سالانه 70000 تن گندم و... می باشد نباید محروم اطلاق شود .

حجه الاسلام زرنقی امام جمعه شهرستان چاراویماق نیز در این مراسم ضمن تشکر از حضور پزشکان حاذق در بیمارستان صحرایی ، نعمت رسالت و امامت را از از نعمت های بزرگی دانست که خداوند متعال در قرآن آنها را شایسته منت نهادن بر مردم شناخته است .

دکتر ایرجیان مسئول بسیج جامعه پزشکی استان در این مراسم ضمن ارائه گزارش مختصری از روند اجرای بیمارستان صحرایی گفت : این هفتمین بیمارستان صحرایی در سطح استان و دومین بیمارستان برگزار شده در چاراویماق است که به همت همه معتقدان صادق و وفادر نظام  مقدس جمهوری اسلامی برگزار شده است .و به نوعی رزمایشی در راستای حفظ آمادگی دست اندر کاران حوزه سلامت در مواقع لازم و ضروری است .

دکترمحمد حسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم ضمن روبه رشد دانستن خدمات دانشگاه در شهرستان و راه اندازی بیمارستان و اعزام متخصصان ، این اقدامات را ناکافی دانسته و برعزم دانشگاه به مرتفع نمودن همه مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان اشاره کرد.وی در بخش دیگری افزود : متخصصانی در اینجا حضور یافته اند که اگر کسی در مرکز استان بخواهد از آنها وقت ویزیت بگیرد تا شش ماه باید منتظر بماند و این عزیران به اینجا آمده اند تا به مردم شریف استان و چاراویماق ادای دین نمایند . رییس دانشگاه راه انداز ی واحد ثبت نام اهدای اعضا را از ابتکارات برگزاری هفتمین بیمارستان صحرایی دانسته و گفت : اگر مقدر خداوند این بود که انسان از دنیا برود چه بهتر که اعضای بدن او به انسان دیگری حیات دوباره ببخشد .

دکتر قادری جانشین سپاه عاشورا نیز در این مراسم گفت : همانگونه که یکی از ویژگیهای پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) این بود که همانند طبیبی مهربان خود به بالین بیماران می رفت و آنان را مداوا می نمود پزشکان حاضر در اینجا نیز به پیامبر اسلام اقتدا نموده اند و خود برای مداوای بیماران به خانه و محل زندگی آنان آمده اند.

شیری نماینده مردم هشترود و چاراویماق در این مراسم ضمن سخنان کوتاهی از دست اندر کاران برگزاری بیمارستان تقدیر نمود.

آخرین سخنران مراسم مهندس پورمهدی معاون عمرانی استاندار بود که پیشنهاد نمود مسئولین شهرستان باعزم جدی از همه کسانی که به نوعی وابسته به شهرستان هستند جهت پیشرفت و آبادانی این خطه شهید پرور دعوت به همکاری نمایند.وی در بخش دیگری گفت : پیشرفت زمانی اتفاق می افتد که زیر ساختهای مورد نیاز آماده باشند و جاده شهرستان یکی از زیرساختهای مهم شهرستان است که بایستی در تسریع ساخت آن عزم جدی و جهادی نمود.  

 گفتنی است : هفتمین بیمارستان صحرایی به مدت چهار روز در تخصص های گوناگون و بصورت رایگان در شهرستان چاراویماق دایر خواهد بود.

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 3805
  • تایید شده
  • در 1394/06/24
  • ساعت 16:35