برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 27 دي 1397
کد 8513

دیدار صمیمانه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با استاد کریمی مراغه ای

اصحاب فرهنگ و هنر استان خادمان سلامت مردم را همراهی میکنند

در حاشیه شرکت در کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی شهرستان مراغه، دکتر صومی رئیس دانشگاه علو م پزشکی تبریز و دبیر کارگروه سلامت استان به همراه معاونین دانشگاه در منزل استاد کریمی مراغه ای دیدار صمیمانه ای با ایشان داشتند.

با توجه به اینکه همیشه اصحاب فرهنگ وادب و هنر استان خادمان سلامت مردم را همراهی کردند دراین دیدار ضمن تکریم جایگاه استاد در عرصه فرهنگ و ادب استان و کشور، استاد کریمی در جریان عملکرد سیستم سلامت شهرستان مراغه قرار گرفت .

ایشان ضمن ابراز خوشحالی از این حضور سخن خود را با ای بتی شروع کرد : مشکلی نیست که آسان نشود، مرد آن است که هراسان نشود . آقای کریمی در ادامه افزود: در حل مشکلات یا باید راهی یافت و یا باید راهی ساخت و همکاران سیستم سلامت استان را با توصیه به جدیت در امور و ادامه طی طریق مقدس و ماندگار خویش تشویق کرد.

در این دیدار دکتر صومی با بیان توصیه ای  ازدکتر لویی پاستور، یکی از بزرگان سلامت جهان ما باید به گونه ای عمل کنیم تا وقتی به پایان کارهایمان نزدیک میشویم، بتوانیم با جرات و صدای بلند بگوییم که  " من  آنچه در توان داشتم را  انجام دادم" گفت : این جمله بسیار باارزش است و باید به عنوان سرلوحه افکار و اعمال مدیران و کارشناسان سیستم سلامت استان، مورد استفاده قرار گیرد وما سعی می کنیم دنباله رو این اندیشه ها باشیم و تمام سعی و کوششمان را در ادامه راه مقدس تامین و ارتقاء سلامت آحاد جامعه، و حل چالشهای موجود، بکار گیریم.

گفتنی است : میرزا حسین کریمی مراغه‌ای شاعر معاصر کشورمان است. او متولد 1310 در «روشت» از روستاهای مراغه استکریمی ادامه دهنده سبک سنتی و کلاسیک شعر میباشد و غالباً در اشعار طنز، در نهایت ظرافت مشکلات اجتماعی موجود  را مورد نقد قرار میدهد.

اکثر اشعار او هر چند به ترکی آذربایجانی سروده شده‌اند ولی به علت مقید بودن به سبک قدیم و اوزان شعری با تعبیرات و اصطلاحات عربی و فارسی بسیاری آمیختگی دارند. کریمی مراغه‌ای در کنار اینکه طنز پرداز بزرگی است از عاشقان اهل بیت میباشد او سالهاست در دیار آذربایجان صفا بخش عزاداریهای مردم بوده است. مجموعه های طنز او در شش جلد وبا عنوان "رنگارنگ" به چاپ رسیده است.
 

  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 551
  • تایید شده بهزاد محمدعلیزاده
  • در 1397/10/27
  • ساعت 12:20