برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 25 دي 1397
کد 8502

آیین بزرگداشت روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

عبداله صفری: افتخار پرستاران است که روز ولادت حضرت زینب(س) به نام روز پرستار نامگذاری شده است.
عبداله صفری در آئین بزرگداشت روز پرستار گفت : افتخار پرستاران است که روز ولادت حضرت زینب(س) به نام روز پرستار نامگذاری شده است واین نامگذاری، رسالت و وظایف پرستاران را دو چندان نموده است که با الگو و اسوه قرار دادن حضرت زینب(س) علیرغم تمام مشقت ها و سختی ها وظایف خود را بخوبی انجام دهند .
مدیر پرستاری دانشگاه با تاکید براهمیت نیروی انسانی هر سازمان به عنوان سرمایه اصلی  آن سازمان افزود:   بیش از50 درصد منابع انسانی وزارت بهداشت ودرمان درحوزه های پرستاری است و بهیار، کمک بهیار، نیروهای اتاق عمل و هوشبری و فوریت های پزشکی در گروههای پرستاری فعالیت دارند و تکمیل کننده ی خدمات پزشکی هستند .
رئیس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز از وجود 190 دانشکده پرستاری در سطح کشور خبر داد و گفت: همه ساله حدود 10 هزار پرستار در این دانشکده‌ها تربیت و وارد چرخه سلامت می‌شوند  و در ده دانشکده پرستاری استان آذربایجانشرقی با 3هزارعضو هیأت علمی، هر ساله 700 نفر پرستار فارغ التحصیل میشوند .
وی با بیان این که در حاضر برای جبران کمبود نیروی پرستاری در کشور، باید حدود 150 هزار پرستار وارد چرخه خدمت شوند، تاکید کرد: هر چند آذربایجان شرقی از نظر تعداد پرستار، وضعیت بهتری نسبت به میانگین کشوری دارد، اما ما هم در استان، یک هزار نفر پرستار، 300 نفر نیروی اتاق عمل، 200 نفر نیروی هوشبری و 900 نفر کمک پرستار، کم داریم و در مجموع با کمبود 2400 نفری نیروی گروه پرستاری در استان، مواجه هستیم.
وی از معرفی پرستار اخلاق مدار و بیمارستان اخلاق محور در سال آینده خبر داد و افزود: این برنامه توسط کمیته اخلاق بالینی و حرفه‌ای اجرا میشود و از برنامه های معاونت پرستاری وزارت بهداشت  درمان و آموزش پزشکی است .
رئیس سازمان نظام پرستاری تبریز با اشاره به رویکرد وزارت بهداشت و تقسیم بندی پرستاران، گفت: برای تقسیم بندی و تخصصی‌تر شدن خدمات پرستاری، دوره‌های پودمانی کوتاه مدتی برگزار و پرستاران به گروه‌های فنی، ویژه و متخصص، تقسیم می‌شوند.
مدیر پرستاری دانشگاه به تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تاکید کرد و افزود: از نمایندگان مجلس خواستار تصویب این قانون هستیم .
گفتنی است : آیین بزرگداشت روز پرستار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور جمع کثیری از پرستاران و مدیران دانشگاهی و استانی در مرکز همایش های بین المللی تبریزبرگزار شد و از گروههای پرستاری نمونه استان تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

 
آلبوم تصاویر بزرگداشت مقام پرستار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز25 دی 97

  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 162
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/10/25
  • ساعت 17:9