برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 20 دي 1397
کد 8450

مدیر گروه پزشکی اجتماعی دانشکده پزشکی تبریز تاکید کرد:

آگاه سازی، آموزش و مطالبه گری وظیفه سازمان های مردم نهاد
 
 
مدیر گروه پزشکی اجتماعی دانشکده پزشکی تبریز، آگاه سازی، آموزش و مطلبه گری را از مهمترین وظایف سازمان های مردم نهاد عنوان کرد.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی ، دکتر مهستی علیزاده با اشاره به ضرورت وجود سمن ها در جوامع و اهمیت آنها در نظام سلامت گفت: سمن ها سازمان های غیر انتفاعی، غیرتجاری و غیر دولتی هستند که اهداف آنها ارتقای جامعه و نظام سلامت است به طوری که به صورت اثر بخش و کارآمد فعالیت هایی را که از طریق نهادهای دولتی اقدام آنها امکان پذیر نیست را انجام می دهند.

وی در ادامه افزود: ارتقای سلامت، کاهش فقر، گسترش صلح و جلب مشارکت مردمی در حوزه های مختلف شاکله فعالیت های سازمان های مردم نهاد در تمام دنیاست و بیش از نیم قرن در خصوص سمن ها مطالعه انجام شده و هر روز بیش از گذشته بر ضرورت حضورشان و تاثیرگذاری آنها معترف هستند.

مدیر امور اجتماعی سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه سازمان های مردم نهاد صرفا کارشان تامین دارو نیست، اظهار داشت: سمن ها آگاه سازی جامعه، آشنایی افراد با حقوق خود در جامعه در حوزه هایی همچون سلامت، حمایت طلبی از سطوح مختلف جامعه و مردم برای مردم و اموزش  مطالبه گری را در اولویت فعالیت های خود دارند.

دکتر علیزاده در عین حال تصریح کرد: دولت ها بدون مشارکت این نهادهای مردمی نمی توانند در رسیدن اهداف و چشم اندازهای خود در حوزه سلامت موفق عمل کنند و این درحالیست کشورهایی که نظام سلامت موفقی دارند از مشارکت مردمی خوبی در سازمانهای مردم نهاد بهره می برند.

وی همچنین یاداور شد: با پیشرفت علم پزشکی عمر بیماران مبتلا به سرطان افزایش یافته و همچون افراد عادی است و این درحالیست که نقش سازمانهای مردم نهاد در این راستا با حمایت های مادی و معنوی در کاهش میزان اضطراب خانواده ها و اموزش بسیار موثر است ..
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 273
  • تایید شده بهزاد محمدعلیزاده
  • در 1397/10/20
  • ساعت 11:54