برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 11 دي 1397
کد 8390

با افتخار در سومین سال صدتایی شدیم

مراسم بزگداشت سومین سالروز افتتاح بخش پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی تبریز مقارن با انجام صدمین پیوند

جشن بازگرداندن حلاوت زندگی و ادامه حیات به کام بیماران و خانواده آنان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد
 با افتخار در سومین سال صدتایی شدیم

    مراسم بزرگداشت سومین سالروز افتتاح بخش پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی تبریز مقارن با انجام صدمین پیوند در بخش  فوق تخصصی پیوند مغز استخوان ساختمان شهید قاضی طباطبایی با حضور ریاست محترم دانشگاه، اساتید پیوند و انکولوژی و مسئولین مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز برگزار شد.
 
  در این آیین مسئولین مرکز و پزشکان بخش پیوند، ضمن تشکر از پشتیبانی و پیگیری های ریاست محترم دانشگاه ، گزارشی اجمالی از اقدامات انجام یافته در طول سه سال گذشته ارائه نمودند و آقای دکتر صومی، حمایت همه جانبه خویش را از بخش پیوند اعلام کرده و راهکارهای لازمه را جهت توسعه بخش پیوند ارائه نمود.  
 
  لازم به ذکر است در این بخش فوق تخصصی، از نظر آموزشی، علاوه بر اساتید و فلوهای محترم، دانشجویان علوم سلولی - کاربردی نیز آموزش می یابند. لذا، ریاست دانشگاه ، فعال تر شدن  این بخش در حوزه های تحقیقاتی را نیز خواستار شدند و تاکید کردند پژوهش در این حوزه اهمیت بسزایی دارد و بایستی گامهای بزرگ برداشته شده، در مقالات نمود یافته و راهنمایی برای علاقمندان به  توسعه این علم باشد.    
 
  نکته قابل توجه و قابل تقدیر این که، از ۱۰۰ مورد بیمار پیوند شده مغز استخوان فقط ۴ بیمار فوت شده که آمار قابل توجهی است که جا دارد از همکاران زحمتکش این بخش و اساتید دلسوز مجموعه تشکر نمود.  گفتنی است در این مرکز فوق تخصصی برای  ۱۵ بیمار پیوند آلوژن انجام شده است.
 
  در ادامه این آیین جشن تولد سه سالگی بخش برگزار گردید و کام شرکت کنندگان، با کیک تولد شیرین شد، تا خسته نباشیدی باشد برای اساتید، مسئولین و همکاران دانشگاه علوم پزشکی تبریز که با تلاش شبانه روزی سلامت را به انسانهای رنجور و سرطانی باز گردانده و حلاوت زندگی و ادامه حیات را به کام بیماران و خانواده آنان برمیگردانند 

  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 403
  • تایید شده
  • در 1397/10/11
  • ساعت 9:37