برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 6 دي 1397
کد 8360

افتتاح موسسه خیریه مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز

اولین موسسه خیریه‌ی بیمارستانی آذربایجان شرقی در مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مراسم افتتاح این موسسه، فعالیت های خیرخواهانه در حوزه سلامت را از بزرگترین خدمات به مردم عنوان کرد و گفت: خیرین در ارتقای سلامت جامعه نقش بی بدیل و کلیدی دارند.
 علی اکبر طاهر اقدم با بیان این‌که حضور فعالان خیر برای رفع مشکلات مراکز درمانی و بهداشتی امری ضروری است، ادامه داد: کار خیر ماندگارترین یادگار انسان پس از مرگش است که در روز قیامت سایر انسان‌ها نسبت به انجام آن غبطه می خورند.
 وی اضافه کرد: موسسه خیریه بیمارستانی ،مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز واسطه‌ای بین سازمان‌های مردم نهاد، نیکوکاران ، ساختار رسمی بیمارستان، موسسات و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی است.
 طاهر اقدم گفت: کلیه نیاز های دانشگاه برای ارائه خدمات بهینه به مردم احصا شده و در وب سایت معاونت اجتماعی دانشگاه به منظور سازماندهی و راهنمایی خیرین باگزار شده است تا خیران دارایی‌های خود را در جایی که نتایج و آثار بیشتری دارد، خرج کنند.
 رئیس موسسه خیریه بیمارستانی ،مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز نیز در این مراسم هدف ازتشکیل این موسسه را جلب و هدایت مشارکت جامعه شامل نیکوکاران، سازمان‌های مردم نهاد و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای رفع نیازهای واقعی کودکان بیمار وحمایت مالی از آن‌ها و کاهش مشکلات بیماران نیازمند و خانواده ها عنوان کرد.
 دکتر سیامک شیوا خاطرنشان کرد: همچنین هدف اصلی ما از تشکیل این موسسه این است که هیچ کودکی به علت مشکلات مالی دچار عارضه و مرگ نشود.
 وی با اشاره به هفت گروه بیماران بیمارستان کودکان، افزود: بیماران خون و سرطان، نوزادان و مراقبت‌های ویژه نوزادان، جراحی، گوش، حلق و بینی، بیماران اعصاب و غدد و قلب بیماران، بیماران تنفس، گوارش و آلرژی، بیماران کلیوی و روماتولوژی و بخش مراقبت‌های ویژه به ترتیب مهمترین گروهی هستند که به علت هزینه‌های بستری و درمان، نیاز به بستری های طولانی مدت و حمایت های مستمر دارند؛
از این رو موسسات خیریه متعدد، این بیماران را پوشش داده ونیاز‌های مالی ودرمانی آن‌ها را تامین می‌کنند.
 رئیس بیمارستان کودکان تبریز نیز در این مراسم گفت: بیمارستان کودکان تبریز مرکز ارائه کننده خدمات فوق تخصصی و مرکز ارجاع بسیاری از رشته‌های تخصصی در شمالغرب کشور است.
 دکتر میرهادی موسوی ادامه داد: مرکزی که به عنوان ارجاع قرار دارد باید مولفه های مشخصی داشته و در حد علمی کاملا پیشرفته، ایمن، دارای سجایای اخلاقی و پایگاه اجتماعی خوب باشد.
 وی با بیان این‌که تلاش ما این است که تمامی کودکانی که وارد این بیمارستان می شوند در کنار تمام خدمات درمانی هیچ دغدغه‌ای از نظر مالی نداشته باشد، اظهارامیدواری کرد؛ در راستای ارتقا و بهبود خدمات رسانی و با اعتنا به آخرین پیشرفت‌های علمی بتوانیم رضایت بیماران را فراهم کنیم.
 موسسه خیریه مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز اولین موسسه خیریه‌ی بیمارستانی آذربایجان شرقی است که در تاریخ 14 مهر 1397 با شماره‌ی ثبت 4298 به ثبت رسیده و صبح امروز با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خیرین استانی افتتاح شد همچنین شماره حساب جاری 8496864544 بانک ملت (شماره کارت 6104337576731119) بعنوان حساب موسسه جهت دریافت کمک های مردمی برای حمایت از بیماران نیازمند بیمارستان معرفی گردید.

  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 368
  • تایید شده بهزاد محمدعلیزاده
  • در 1397/10/08
  • ساعت 10:20