برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

rahbari
فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 26 آذر 1397
کد 8281

پژوهشگرانمان باید گسترده تر از تخصص خودشان قدم بردارند و به فکر همکاری با متخصصان رشته های دیگر باشند

استاندار آذربایجان شرقی: مطرح کردن فعالان عرصه پژوهش و فناوری در جامعه و تریبون دادن به آنان رسالت رسانه هاست

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که روز دوشنبه مورخه 26/09/1397 در تالار همایش ساختمان جدید دانشکده داروسازی برگزار شد بر توجه رسانه ها به افراد پژوهشگر و صاحبان فناوری و بانیان تولید تکنولوژی و محصول در کشور تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز،....
استاندار آذربایجان شرقی:
مطرح کردن فعالان عرصه پژوهش و فناوری در جامعه و تریبون دادن به آنان رسالت رسانه هاست
 
استاندار آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که روز دوشنبه مورخه 26/09/1397 در تالار همایش ساختمان جدید  دانشکده داروسازی برگزار شد بر توجه رسانه ها به افراد پژوهشگر و صاحبان فناوری و بانیان تولید تکنولوژی و محصول در کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد رضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در جمع پژوهشگران و فناوران دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با نام گذاری این هفته به نام پژوهش بر اهمیت بیشتر به این موضوع تاکید می شود و لزوم قدرشناسی افراد فعال در حوزه پژوهش و فناوری بار دیگر یادآوری می گردد.
 
وی افزود: هفته پژوهش فرصتی است تا ارج و منزلت این مقوله در اجتماع بیش از پیش نمایان گردد و توجه به پژوهش را به عنوان یک اولویت در جامعه اسلامی پر رنگ تر نماید چرا که تحقیق و پژوهش جزو توصیه های دینی ماست.
 
استاندار استان آذربایجان شرقی گفت: خدا را شاکریم که در کشور اسلامی ما اتفاقات مهمی رخ داده است و از جمله بخش های مهم این اتفاقات توسعه امر  پژوهش در کشور است.
 
رییس سابق دانشگاه تبریز تشریح کرد: قدرت های بزرگ اکنون کسب قدرت را  در پیشرفت لابراتورها و آزمایشگاهایشان جستجو می کنند؛ ما نیز باید برای کسب علم و تولید تکنولوژی همت کنیم‌، چرا که نیروی کاری جهان را کسی می تواند به کار بگیرد که صاحب دانش وتکنولوژی است.
 
ایشان‌عنوان کرد: حال باید افتخار کنیم که به‌برکت انقلاب اسلامی در همه رشته ها می‌توانیم در کشور متخصص پرورش دهیم.
 
دکتر پورمحمدی افزود: رمز بقای کشور در توسعه علمی است و باید روند توسعه علم و فناوری را تسریع کنیم واجازه ندهیم شتاب علمی دچار وقفه گردد؛ زیرا یکی‌از مشکلاتی که در کشور وجود دارد عدم  توازن در تولید علم و فناوری است، رسالت دانشگاه تولید علم است ولی نباید از تولید فناوری و تکنولوژی نیز غافل شویم و خود دانشگاه ها باید برای حرکت به‌سمت تولید تکنولوژی همت نمایند و باید حمایت از شرکت های دانش بنیان و رشد فناوری از سیاست‌های راهبردی دانشگاه هایمان باشد، به‌عبارت دیگر علممان را باید تبدیل به علم  ثروت آفرین بکنیم
.
وی تشریح کرد: شناخت صحیح نیازهای جامعه در راستای تصمیم گیری در خصوص تولیدات علم و محصول، لازمه پیشرفت کشور است و باید بدانیم مشکل ما در تبدیل علم به محصول است، کاربردی کردن علم حرکت به سمت خودکفایی کشور است.
 
وی عنوان کرد: پژوهشگرانمان باید گسترده تر از تخصص خودشان قدم بردارند و به فکر همکاری با متخصصان رشته های دیگر باشند.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین از تشکیل کمیته ای با هدف مبارزه جدی با سرقت علمی در کشور خبر داد.
وی در ادامه از دیدارش با محمدحسین بهجت تبریزی (استاد شهریار)  گفت و عنوان کرد: آن موقع من در صدا و سیما فعالیت می کردم. روزی به دیدار مرحوم استاد شهریار رفتیم و بنده از ایشان خواستم توصیه ای به ما بکنند، استاد با نقل حدیثی با این مضمون که دانشمندان مانند معادن طلا و نقره هستند وباید آنان را کشف کرد این کشف ومطرح کردن را وظیفه رسانه دانست. لذا از رسانه ها می‌خواهم عمل به این رسالتشان را در اولویت قرار دهند.
 
استاندار تصریح کرد: مطرح کردن فعالان عرصه پژوهش و فناوری در جامعه و تریبون دادن به آنان رسالت رسانه هاست.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز در آخر از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و حاضران در جشنواره بابت توجه به مقوله پژوهش و گرامی داشت هفته پژوهش تشکر کرد.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 321
  • تایید شده
  • در 1397/09/26
  • ساعت 18:16