برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 18 آذر 1397
کد 8199

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه :

با تمام وجودم به اصلاحات معتقدم/اصلاحات به معنی تخریب و توهین نیست


نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با تمام وجودم به اصلاحات معتقدم، اما این که لیست امید، ۹۶ حزب درست کند که نتوان فهمید از کجا آمده‌اند، مخالفت می‌کنم، اصلاحات به معنی تخریب و توهین نیست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکترمسعود پزشکیان در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان که در تالار شهید شایانمهر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد، گفت: من هنوز هم دانشجو هستم و زندگی من هنوز هم دانشجویی است و بر اساس اعتقادم، زیر بار ذلت نرفته و حرف مفت از کسی نشنیده و سر خم نکرده‌ام، به دنبال پست، پول و مقام هم نیستم.
وی افزود: متاسفانه با اسم اسلام و  دموکراسی به هیچ کدام عمل نمی‌کنیم، ظلم یعنی چیزی را که نمی‌دانیم تکذیب کنیم و با در پیش گرفتن اعمالی مثل دعوا و تهمت به جامعه ضرر می‌رسد.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات در مملکت ما این است که همه فکر می‌کنند علامه دهر هستند و همه چیز را می‌دانند، به عنوان یک جراح قلب و پس از ۱۷ سال، فقط در یک حوزه از قلب که تنها یک عضله است، نظر می‌دهم، اما همه پشت تریبون می‌آیند و برای مملکت نسخه می‌نویسند، اگر می‌خواهیم مملکت درست شود باید همه چیز کارشناسی شود.
دکترپزشکیان در ادامه در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر عادلانه نبودن نظام آموزشی و علت تصویب قوانینی همچون افزایش سهمیه فرزندان شاهد و ایثارگر در رشته‌هایی مثل پزشکی، اظهار کرد: معتقدم این کار عادلانه نیست و عضو هیات رئیسه بودن دلیلی بر تاثیرگذار بودن نیست، عدالت حکم می‌کند که هر کسی که جلوتر باشد، کس دیگری با استفاده از موقعیتش نتواند از او جلو بزند، وقتی رای داده شده است، کاری نمی‌شود کرد، پیگیر این موضوع در مجلس هستیم.
وی در واکنش به اعتراض برخی از دانشجویان رشته بهداشت عمومی در خصوص تبعیض قائل شدن بین فارغ‌التحصیلان حوزه درمان و بیش از ۷۰ هزار فارغ‌التحصیل رشته بهداشت، بیان کرد: اگر به آن قانونی که نوشتیم به درستی عمل می‌شد، شاهد چنین مشکلاتی نبودیم و حل این مشکل نیازمند جلسه‌ای جداگانه با فارغ‌التحصیلان و دانشجویان این رشته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش، در پاسخ به این که برجام چه دستاوردی برای ایران داشت، تصریح کرد: من کارشناس نیستم، اما دیگران فکر می‌کردند کارشناس هستند، در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم، روش جمع آوری داده، ابزار و روش خاص خودش را دارد، بررسی کنندگان برجام روش نداشتند و هر کس به روش خودش عمل کرد و هر کسی چیزی ‌گفت، برجام اگر نتیجه نداشت، آمریکا آن را پاره نمی‌کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه در واکنش به انتقاد برخی به عملکرد "عباس آخوندی"، وزیر سابق راه و شهرسازی و لحن تند او، اظهار کرد: در هیچ دوره‌ای مثل دوره وزارت آقای آخوندی، به این اندازه به وضعیت پروژه‌های راه‌ استان، رسیدگی نشده بود، اعتباری که به او داده‌ایم هم معلوم است، از دوره هشتم که نماینده بودم یک خواسته داشتم که آن تکمیل پروژه راه آهن تبریز بود که بیشترین بخش آن در دوره آخوندی، تکمیل شد، راه‌های ارتباطی مثل ارومیه-تبریز، اهر و ورزقان هم همینطور، اگر اعداد و ارقام را هم نگاه کنید، آخوندی بدون پرداخت هیچ پولی، هواپیما آورد و باز یکسری اعتراض کردند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها حق را بگویند، اما تهمت نزنند، جو طوری شده است که به راحتی به هم تهمت می‌زنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش، در پاسخ به انتقاد برخی دانشجویان از "دوزیستان سیاسی"، افزود: اگر سازشگر بودم، طبابت می‌کردم، کسانی بودند که بیشتر از شما شعار می‌دادند، الان کجا هستند؟، این‌ها نمونه رفتارهای پوپولیستی هستند، برای داشتن مال و مقام، نیازی به تخلف ندارم و طبابت مرا بی‌نیاز می‌کرد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: معتقد هستم چه FATF چه برجام باید در این مملکت اجرا شود، اما اگر رهبری بگویند، این کار نباید انجام شود، اطاعت می‌کنم، اما نظرم را هم می‌گویم.
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: FATF به ما می‌گوید پول کی به دنیا می‌آید، چه مسیری را طی می‌کند و چه زمانی زیر خاک می‌رود، اگر FATF از اول در این کشور بود، رشوه و فرار از مالیات هم نبود، این که کسی ۱۰ میلیون درآمد دارد و ماهانه ۱۰۰ میلیون به حسابش واریز می‌کند، ربطی به چپ و راست بودن ندارد.
وی در ادامه در واکنش به این که "اگر فکر می‌کنید اختیار ندارید و ساختارها مناسب نیستند، از نمایندگی استعفاء دهید"، گفت: چنین فکر نکنید که من می‌توانم کل مملکت را اصلاح کنم، این دولت نبود که همه را بیمه کرد، زمانی جنازه‌ها را تحویل نمی‌دادند، بهتر است کمی منصف باشیم.
وی در واکنش به منتقدان عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه، گفت:  ستاد  احیا خوب کار کرده و تا به حال حدود دو هزار و پانصد میلیارد تومان برای احیا صرف شده است و اگر کسی نقشه بهتری دارد، بگوید، دنبال مقصر گشتن، پاک کردن صورت مسئله است، باید به فکر چاره بود، با ساخت تونل انتقال آب و سایر پروژه‌ها حدود یک میلیارد متر مکعب، آب به دریاچه منتقل خواهد شد.
پزشکیان خاطرنشان کرد: در این مملکت به هیچ کس اعتماد نکردیم و همه را خائن فرض کردیم، الان هیچ مسئولی حاضر به تصمیم گیری نیست، وضعیت طوری شده است که برای هر کسی که کاری را انجام می‌دهد، چندین نفر هم مراقب می‌گذارند و این‌ها به دلیل مشکلات سیستم ما ایجاد شده است.
وی در پایان متذکر شد: معتقدم همه مشکلات موجود را با روشی حل کنیم که دشمن سوء استفاده نکند، چرا باید شیعه و سنی دعوا کنند، برای رفع عیب‌های هم به هم کمک کنیم.
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 358
  • تایید شده
  • در 1397/09/18
  • ساعت 8:17