برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 17 آذر 1397
کد 8161

تعیین حبس تعزیری برای سقط غیرقانونی

مدیر نظارت و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز: تعیین حبس تعزیری برای سقط غیرقانونی در یک دفتر مامایی
مدیر نظارت و صدور پروانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:
تعیین مجازات حبس تعزیری برای  سقط غیرقانونی در دفتر مامایی
مدیر نظارت، اعتبار بخشی و صدور پروانه درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تعیین مجازات حبس تعزیری و سه سال تعلیق برای سقط غیرقانونی در دفتر مامایی در تبریز، خبر داد.
دکتر محمدرضا شیخ گفت تعداد دفتر مامایی فعال در سطح تبریز و شهرستان احصاء شده  و به طور جدی با تخلفات و اقدامات غیر قانونی انجام شده در این مراکز، برخورد می‎شود.
وی افزود: کارشناسان معاونت درمان برنامه مدونی برای بازدید از دفاتر کارشناسی مامایی دارند و سه روز در هفته در شیفت‎های صبح و عصر، بازدیدهای خویش را با چک لیست تدوین شده  انجام می‎دهند.
وی اظهار کرد: در کنار کارشناسان مامایی استان که به درستی ایفای وظیفه کرده و نقش بی بدیلی را در تامین سلامت مردم، ایفا می‌کنند، کارشناسانی نیز هستند که اقدام به مداخلات غیرقانونی و غیرمجاز کرده و در برخی حیطه‎های تخصصی پزشکان متخصص دخالت می‎کنند.
 دکترشیخ بیان کرد: انجام سونوگرافی‎، سقط جنین، ارائه مشاوره‌های تغذیه و تعیین جنسیت، ارائه خدمات پوست و مو و طب سنتی از جمله خدمات غیرقانونی است که در برخی دفاتر کارشناسان مامایی ارائه می‎شود و در برخی موارد، شکایت مراجعان را به دنبال دارد.
وی افزود: بر اساس بازدیدهای سیستماتیک کارشناسان، گزارشات رسیده از سامانه 190 و مراجعات مردمی به معاونت درمان، چهار پرونده مامایی طی یک ماه گذشته در مورد سقط جنین غیرقانونی، به معاونت درمان ارجاع داده و پس از بررسی به دادسرا فرستاده شده است.
وی خاطرنشان کرد: با کمک کارشناسان نظارت بر درمان در شهرستان‌های استان نیز برنامه نظارت بر دفاتر کارشناسان مامایی دنبال می‎شود و این برنامه در سال‌های قبل نیز اجرا می‌شد که از مهر ماه سال جاری پررنگ‎تر شده و به طوری جدی با متخلفان، برخورد خواهد شد، با توجه به تبعات منفی اقدامات غیر قانونی در برخی دفاتر درمانی، مردم از مراجعه به این گونه دفاتر جددا خودداری کنند.
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 202
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/09/17
  • ساعت 10:45