برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 8 آذر 1397
کد 8129

کارگاه آموزشی راهنمای ارزیابی اختلالات سلامت روان

کارگاه آموزشی راهنمای ارزیابی اختلالات سلامت روان " تشخیص و درمان مشکلات سلامت روان کودکان ونوجوانان" برگزارشد.
اولین دوره کارگاه راهنمای تشخیص و درمان مشکلات سلامت روان کودکان ونوجوانان با همکاری گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و  با حضور بیش از 60 نفر از پزشکان خانواده مراکز سلامت برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان اصل رحیمی  مدیر گروه کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی واعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن عرض خیر مقدم وضعیت شاخص های سلامت روان و شیوع اختلالات روانپزشکی را تبیین نموده و توجه به تشخیص و مراقبت درست و بهنگام اختلالا روانپزشکی را از مهمترین اهداف برنامه های آموزش مداوم عنوان کردند.
اصل رحیمی با تاکید براینکه مطابق پیمایش سلامت روان 1سال 95 و 96 نزدیک به 23 درصد از کودکان  و نوجوانان استان از مشکلات روانپزشکی رنج می برند تمرکز بیشتر در فرآیند غربالگری، تشخیص و مراقبت جمعیت گروه سنی تا 19 سال را مورد تاکید قرار دادند.

در ادامه این کارگاه اساتید گروه روانپزشکی دانشگاه دکتر نوروزی، دکتر ترقی، دکتر امیری در زمینه موضوعات آموزشی پیش بینی شده( اصول شرح حال و معاینه در کودک و نوجوان، انواع کودک آزاری، اختلال نقص توجه-بیش فعالی و اختلالات اضطرابی کودکان ) سخنرانی نمودند.
در پایان کارگاه ضمن جمع بندی مطالب ارائه شده به سوالات همکاران  پاسخ داده شد.
گفتنی است که این کارگاه براساس پروتکل کشوری" راهنمای ارزیابی اختلالات سلامت روان"  تدوین و طی سه دوره برای کلیه پزشکان خانواده مراکز سلامت استان برگزار می گردد.
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/09/10
  • ساعت 10:14