برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397
کد 8123

جلسه هماهنگی مراکز پخش دارویی استان با حضور نماینده داروی سازمان غذا و دارو

دکتر حسن آقاجانی : وضعیت داروی استان در حالت عادی و قابل قبول قرار دارد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  ، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا ودارو در جلسه هماهنگی با مسئولین مراکز پخش استانی که در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو با حضور نماینده سازمان غذا و دارو در امور توزیع دارو و  مدیر داروی استان برگزار شد دکترحسن آقاجانی ضمن اشاره به وضعیت داروهای کمیاب در استان گفت: خوشبختانه مشکل کمبود بعضی اقلام دارویی مرتفع شده و هم اکنون در وضعیت سفید قرار داریم که با هماهنگی های انجام شده و همکاری مراکز پخش در آینده نیز مشکل خاصی نخواهیم داشت.
وی همچنین از نماینده سازمان غذا و دارو درخواست کرد که سهمیه داروی استان بخصوص داروهای خاص را افزایش داده تا در آینده نیز مشکلات احتمالی پیش نیاید. 
دکتر رزازان نماینده سازمان غذا و دارو نیز در خصوص توزیع دارو در استان گفت: خوشبختانه با مدیریت صحیح در استان کمبود های قبلی رفع شده و وضعیت استان در این خصوص خوب و قابل قبول می باشد. وی همچنین در خصوص نبود بعضی برندهای دارویی خاص د رکشور گفت: سیاست سازمان غذا و دارو این است که داروهایی که مشابه داخلی دارند را کمتر وارد کرده واز تولیدات دارویی کشور دفاع کنیم زیرا از نظر کیفیت کاملا با مشابه خارجی یکسان بوده و نیازی به واردات نیست.
دکتر رزازان همچنین در خصوص سامانه جدید دارویی کشور گفت: مصرف بی رویه دارو و بعضا انبارش آن ممکن است مشکلاتی را در کشور فراهم آورد که برای جلوگیری از این عمل در نظر داریم با راه اندازی سامانه نسخ الکترونیکی در آینده ای نزدیک از این عمل جلوگیری کنیم.
 
 
آلبوم تصاویرجلسه هماهنگی مراکز پخش دارویی استان با حضور نماینده داروی سازمان غذا و دارو

4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 139
  • تایید شده
  • در 1397/09/07
  • ساعت 11:30