برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 8 آذر 1397
کد 8116

اصلاح نظارت‌ها، راه اصلاح جامعه است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کارگاه توانمندسازی کارشناسان درمان تاکید کرد: اصلاح نظارت‌ها، راه اصلاح جامعه است .
 
دکتر محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: اصلاح نظارت‌ها، پاکی، صداقت وحفظ وجود دربرابر مادیات، راه اصلاح جامعه است.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد حسین صومی در کارگاه توانمندسازی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاههای قطب شمال غرب کشور، اظهار کرد: از سال 71، در پست‌های مختلف، مسئولیت نظارت برامور درمانی و تخلفات را برعهده داشته‌ام و با مشکلات این حوزه آشنا هستم.
دکتر صومی در ادامه با تاکید بر این که متاسفانه انتخاب‌های مردم در برخی زمینه‌ها به جای بهتر شدن، بدتر شده است، افزود: انتظار میرود با گذشت زمان و افزایش آگاهی، مردم انتخاب‌های بهتری داشته باشند، اما مثلا در حوزه درمان، به دلیل افزایش قیمت دارو و خدمات درمانی، بسیاری، مراجعه به طب سنتی‌های غیر مجاز و مراجعه به شکسته بندهای محلی را ترجیح میدهند.
رئیس دانشگاه ادامه داد: فرهنگ درمان برخی بیماری‌های صعب‌العلاج با طب سنتی که در برخی موارد، مجوز هم ندارند، جا افتاده و حتی چهره طب سنتی هم بسیار عوض شده است، در طب کلاسیک هم با این مشکلات مواجه هستیم، انحراف از مسیر به گونه‌ای است که با نگاه به پشت سر، نمیتوان متوجه میزان انحراف شد، باید توجه داشت که در چنین مواردی، حق‌الناس هم رعایت شود،مسلمانی تنها به ادای فرایض دینی، اشاره ندارد، رعایت حقوق مردم و بیمار هم از آنجمله است.
دکترصومی خطاب به کارشناسان نظارت بر درمان، بیان کرد:کارشناسان نباید در مدیریت مشارکت کنند، کاری به پیشینه، آینده و ظاهر کسی نداشته باشید و به قوانین و آئین نامه‌ها عمل کنید، مثلا نباید کسی زنگ بزند و برای عدم اجرای قانون درمورد شخص خاصی، سفارش کند، با وجود سخت بودن، باید به مجموعه آئیننامه‌ها اشراف داشته باشید که این نیز به نوعی، حق‌الناس است.
دکترمحمدحسین صومی تاکید کرد: کسی برای تخلف کردن، کلینیک راه اندازی نمی‌کند و تخلف به تدریج از کسی سر میزند، اما باید توجه داشت که دست‌های آلوده، پاک‌ترین افراد را هم ممکن است  آلوده کنند، متخلف باید بپذیرد که تخلف کرده است و متوجه اشتباهش شود، نباید سیستم اجرایی را فدای منافع شخصی کرد.
گفتنی است، دومین روز از کارگاه توانمندسازی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاههای قطب شمال غرب کشور در سالن همایش مرکز ملی آموزش  مدیریت سلامت تبریز، برگزار شد.
آلبوم تصاویراصلاح نظارت‌ها، راه اصلاح جامعه است

15
15
14
14
13
13
13
13
12
12
9
9
8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 155
  • تایید شده
  • در 1397/09/06
  • ساعت 14:13