برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397
کد 8112

بیماری های صعب العلاج نمی تواند مانع تحصیل دانش آموزان شود

معلمین خیر استان به یاری کودکان بیمار می آیند

 
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی اولین جلسه ارائه خدمات آموزشی در بیمارستانهای استان به دانش آموزان بیماریهای خاص در محل اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تشکیل شد .

هدف از این نشست، تشکیل یک گروه آموزشی متشکل از معلمین خیر استان بود که فعالیت این گروه نیکوکار پیشگیری از محرومیت های تحصیلی کودکان بیمار طی دوره درمان های طولانی در بیمارستان ها یا منزل می باشد.

رئیس اداره سازمانهای مردم نهاد گفت : بعد از شروع فعالیت این گروه از معلمین خیر باید تلاش شود تا فعالیت خود را در قالب یک موسسه خیریه یا سازمان مردم نهاد رسمی ادامه یابد و بتواند داوطلبین خیر را در مجموعه خود جمع کند . ایشان یاد آور شد معاونت اجتماعی دانشگاه از ایجاد چنین موسسه ای حمایت می کند .

وی افزود :حضور معلمین داوطلب و خداجو برای ادامه روند تحصیل در بیمارستان میتواند تحمل رنج و پروسه درمان را برای کودکان بیمار آسان تر کند .
صادقی فر اظهار داشت : برای شروع این فعالیت خیر خواهانه مقرر شد رصد کودکان بیمار برای برنامه ریزی بهتر در بیمارستان کودکان تبریز به موسسه خیریه قلبهای سبز محول شود و این موسسه مسئول است که آمار بستری و ترخیص بچه ها را به روز کند و هر روز تعداد کودکان بیمار ، سن و سال و نوع بیماریشان و بخش بستری معلوم باشد .

بعد از آن با مدرسه کودک تماس گرفته می شود تا از اوضاع تحصیلی او اطلاع کسب کنند و به آن ها اطلاع دهند که دانش آموزشان در بیمارستان تحت تعلیم معلم است. با این شیوه، از معلم فرد راهنمایی می خواهند که از کجا تا کجا درس بدهند تا کودک بیمار از درس عقب نیفتد.

ایشان در ادامه گفت : اداره کل آموزش و پرورش قول همکاری لازم را در زمینه ی برگزاری آزمون ها و ارزشیابی دادند به این شکل که اگر کودک در زمان امتحانات در بیمارستان یا منزل بستری باشد، از طرف آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون به بیمارستان یا منزل می آیند تا کودک از امتحان هم محروم نشود.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 34
  • تایید شده بهزاد محمدعلیزاده
  • در 1397/09/06
  • ساعت 11:35