برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397
کد 8100

برگزاری کارگاه مهارت فرزند پروری همگانی

آموزشی مهارتهای فرزند پروری همگانی "نوجوان سالم" ویژه کارشناسان سلامت روان
در راستای سیاستهای دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کارگاه دو روزه "آموزشی مهارتهای فرزند پروری همگانی  "نوجوان سالم" ویژه کارشناسان سلامت روان مراکز و مجتمع های سلامت تابعه برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان، به نقل از فریدونی کارشناس پیشگیری ودرمان اختلالات مصرف مواد مرکز بهداشت استان، این کارگاه در راستای پیشگیری از گرایش به مصرف مواد در سنین نوجوانی و با هدف ارتقاء مهارتهای فرزند پروری والدین گروه سنی 17-12 سال توسط گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت استان برگزارشد.
اصل رحیمی مدیر گروه سلامت روان معاونت بهداشت، افزایش پوشش برنامه پیشگیری از اختلالات مصرف دخانیات، الکل و مواد مخدر از اهداف بسیا مهم و اساسی مرکز بهداشت استان اعلام نموده و در این ارتباط افزود؛ بر اساس برش استانی سند ملی پیشگیری از اعتیاد باید 25 درصد  گروه هدف ( جمعیت تحت پوشش نظام سلامت استان) تا پایان برنامه ششم  یعنی هر سال  به میزان 5 درصد تا پایان سال 97  تحت پوشش برنامه های پیشگیری قرار گیرد.
اصل رحیمی ضمن اشاره به اهمیت اهداف کارگاه، موضوعات مختلف در حوزه فرزند پروری برای گروه سنی 17-12 سال در قالب "نوجوان سالم"  را تبیین کرد.
گفتنی است در این کارگاه  شرکت کنندگان  با مفاهیم و دانش فرزندپرورى، مهارت­هاى فرزند پرورى هوشمندانه و مؤثر، ارتباط مناسب با نوجوان، حضور در زندگى نوجوان،  نظارت بر نوجوان و قانون­ گذارى براى خانواده، توجه به رابطه با دوستان، والدین الگوى مهم و موثر فرزندان، جلسات خانوادگى و نقش آن در غنی عاطفی و تصمیم گیری های موثر اعضای خانواده و آگاهى و گفتگو با نوجوان درباره مواد درجمعیت گروههای در معرض خطر آشنا شدند
 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/09/05
  • ساعت 10:9