برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 26 آبان 1397
کد 8051

10 درصد نوزادان جهان، نارس به دنیا می‎آیند

رئیس بخش نوزادان مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) تبریز گفت: 10 درصد تولدها در جهان، زودتر از ۳۷ هفته و نارس هستند.
رئیس بخش نوزادان مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) تبریز گفت: 10 درصد تولدها در جهان، زودتر از ۳۷ هفته و نارس هستند. 
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،  دکتر محمد باقر حسینی در مراسم گرامیداشت روز جهانی نوزاد نارس اظهار کرد: ۱۷ نوامبر به عنوان روز جهانی نوزاد نارس شناخته می‎شود، این روز برای جلب توجه مسئولان و دست اندرکاران به این موضوع مطرح شده و  نماد نوزاد نارس رنگ بنفش و یک قرارداد جهانی است. 
  وی افزود: به همت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اقدامات و تحول خوبی در عرصه مراقبت از نوزادان نارس در سال‌‏های اخیر رخ داده است، تولدهای پرخطر استان در مرکز آموزشی درمانی الزهرا انجام می‎شوند، ۵۰ تخت ان آی سی یو و 30 تخت نوزادان داریم و مراقبت‎های استانداردی را در سطح کشور انجام می‌د‏هیم، این خدمات در مرکز آموزشی درمانی کودکان و طالقانی نیز ارائه می‎شوند .
  وی اظهار کرد: برای حمایت از نوزادان نارس، نیاز به امکانات خاصی است، سطح هوشی و رشد و تکامل این نوزادان برای ما بسیارمهم است، اگر مراقبت ما از همان روزهای اول خوب و بر اساس اصول علمی باشد، این بچه‏‌ها مشکلی در آینده نخواهند داشت، نگاه ما مراقبت مادر و نوزاد محور است و تمهیداتی در نظر گرفته می‌‏شود تا مسایل تغذیه‌‏ای و تنفسی نوزادان در بهترین شرایط ممکن برطرف شوند. 
 دکترحسینی ادامه داد: واحدهایی مثل «تی پی ان» و بانک شیر مادر برای اولین بار در کشور در بیمارستان الزهرا بنیان‌گذاری شد، در این مرکز مادران اجازه حضور در آی سی یو در کنار نوزادشان را دارند و ما از این حضور مادران استقبال می‎کنیم تا مادران نیز شریک کار ما باشند؛ چرا که مراقبت‌‏های امروز ما در سرنوشت آینده بچه‌‏ها تاثیر دارد. رویکرد ما مراقبت از این نوزادان این است که بچه در سن پنج سالگی از نظرهوشی وضعیت خوبی داشته باشد.   
  گفتنی است، در پایان این مراسم از تعدادی از مادران اهدا کننده شیر و پرسنل مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) تقدیر به عمل آمد.
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 166
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1397/08/26
  • ساعت 19:55