برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 2 آبان 1397
کد 7920

مراسم نمادین ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان از طریق آموزش تغذیه و "آهن یاری" و "مکمل یاری با ویتامین D"

مراسم نمادین اجرای برنامه‌های "ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه

از طریق آموزش تغذیه و "آهن یاری" و "مکمل یاری با ویتامین D" در سطح استان برگزار شد.
مراسم نمادین اجرای برنامه‌های "ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه از طریق آموزش تغذیه و "آهن یاری" و "مکمل یاری با ویتامین D" با حضور معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، معاون تندرستی و تربیت‌بدنی و سایر مسئولان و کارشناسان آموزش‌ و پرورش استان آذربایجان شرقی ، رئیس و کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان تبریز، مسئولان و کارشناسان آموزش‌ و پرورش ناحیه چهار تبریز، مدیران و کارشناسان مرکز بهداشت استان در مدرسه دخترانه فاطمیه ناحیه چهارآموزش ‌و پرورش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز بهدشت استان، در ابتدای برنامه، رضالو رئیس آموزش‌ و پرورش ناحیه چهار تبریز،  ضمن خیرمقدم گویی به لزوم انجام و حسن اجرای برنامه آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D  اشاره نمودند.
 دکتر درستی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس مرکز بهداشت استان ضمن اشاره به روند اجرای برنامه‌های مکمل یاری در استان و تأکید بر اصلاح رفتارهای تغذیه‌ای،  برنامه‌ها و راهکارهای پیشگیری و کنترل کمبود ریزمغذی‌ها را بیان نمودند.
صادقی معاون تندرستی و تربیت‌بدنی آموزش پرورش  مطالبی درخصوص اهمیت اجرای برنامه ولزوم اجرای هرچه بهتر برنامه ارائه نمودند.
شایان ذکر است پس از نواختن زنگ افتتاح نمادین برنامه و اجرای برنامه توسط گروه سرود و اهداء جوایز به دانش آموزان، شرکت کندگان از جشنواره غذا که همزمان دراین مدرسه برپا شده بود، بازدید نمودند.

گفتنی است  مکمل یاری با آهن هرساله به مدت چهار ماه (16 هفته) برای دانش آموزان دختر دوره متوسطه پایه اول و دوم و برنامه مکمل یاری با ویتامین "D" نیز به مدت هفت ماه (7 عدد) در کلیه مدارس دخترانه و پسرانه متوسطه دوره اول و دوم در سطح استان اجرا می‌گردد.
 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/08/03
  • ساعت 9:9