برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 1 آبان 1397
کد 7910

آمار چون آب مایه آبادانی است

آمار چون آب مایه آبادانی است، هشدار که استفاده نادرست از آن همچون سیل ویرانگر است
امروزه با گسترش روزافزون فناوری­ های نوین به ویژه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در عرصه­ های مختلف از جمله حوزه سلامت، بهداشت و درمان؛ تحولات عظیمی در زمینه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در حال وقوع است.
نقش آمار و اطلاعات علمی و به روز در برنامه ریزی و مدیریت هر سیستم برای همگان مشهود بوده و نیاز به شرح و بسط ندارد. بدیهی است این مهم در حوزه سلامت نیز به دلایل متعدد بسیار کلیدی و حساس است. دامنه وسیع متغیرهای این حوزه و تخصصی بودن شاخص های متعدد از یک طرف و کاستی های زیر ساخت علمی و فنی کشور و کمبود نیروی خبره و توانمند و البته کم توجهی به استفاده از آمار و اطلاعات در تصمیم سازی های خرد و کلان از سوی دیگر باعث شده جایگاه و شان نظام آمار و اطلاعات سلامت به اندازه کافی پررنگ دیده نشود و از این رو کاستی های قابل توجهی در برخی آمار ها ظاهر و عملکرد کلیدی این حوزه کم رنگ شده است.
در این راستا ضمن گرامی داشت، اول آبان، روز ملی آمار و برنامه ریزی و تبریک این روز به تمامی مدیران ، کارشناسان ، دست اندرکاران برنامه آمار و اطلاعات حوزه معاونت بهداشت انتظار می رود تمامی مدیران ارشد با نگاهی نو و بذل توجهی خاص به حوزه آمار مجموعه خود، با تلاشی بیش از پیش در جهت ارتقاء شأن و منزلت آمار و تصمیم سازی مبتنی بر شواهد، در مدیریت نظام آمارکوشا باشند.
 
دکتر عباسعلی درستی
معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/08/02
  • ساعت 12:30