برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 2 شهريور 1394
کد 785

دکتر صومی : با کاهش جمعیت جوان، بحران سالمندی در20 سال آینده به عنوان معظل بزرگ کشور خواهد بود.

دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز: با کاهش جمعیت جوان، بحران مراقبت سالمندی در20 سال آینده به عنوان معظل بزرگ کشور خواهد بود.

دکترصومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن آرزوی طول عمرباعزت رهبر فرزانه انقلاب و تبریک آغاز هفته دولت برای دولتمردان کشوراسلامی، روز پزشک را به تمامی پزشکانی که در تامین و ارتقای سلامت مردم تلاش می کنند تبریک گفت .

دکترصومی درهمایش تبیین سیاستهای کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک در راستای ارتقای نرخ باروری کلی گفت :دانشگاه به عنوان یک محیط پویا و سلامت مقوله پویا زمانی می تواند که به رسالت خود عمل نماید که از برخوردهای جزمی و منجمد خارج شده و به طور علمی مسائل را تحلیل نموده و بر اساس آن عمل نماید شتابزدگی در تصمیمات و اجرا قطعاً ما را دچار مشکلات عدیده ای خواهد کرد که تاوان آن را در آینده دیگران خواهند داد.

رئیس دانشگاه افزود:نظر کلی بنده در اجرای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری به عنوان یک فصل الخطاب  آرام آرام در بدنه دانشگاه جا افتاد.و نتایج آن برای همه ملموس است .

دکترصومی به روند رشد منفی جمعیت در کشور اشاره کرد وگفت :این روند کاهش جمعیت درهیچ کشوری دیده نمی شود و استان آذربایجانشرقی بیشترین روند کاهش رادارد وی افزود:با کاهش نیروی کار و جمعیت جوان، بحران مراقبت سالمندی در20 سال آینده به عنوان معظل بزرگ کشور خواهد بود.

رئیس دانشگاه در همایش تبین سیاستهای جمعیتی ادامه داد:هدف فقط این نیست که نرخ باروری افزایش یابد بلکه ما دنبال جامعه ای هستیم که از نیروی جوان خوب بهره مند شده از تجربه سالمندانش خوب بهره بگیرد و به دنبال تربیت نسل ارزشمندی باشد که سالم بدنیا بیاید و خوب پرورش یافته و استعدادهایش شکوفا گردد و مجموعه توان او به عنوان فرصت طلایی استفاده شود.

دکترصومی با اشاره به لزوم رفتار درست در جامعه گفت:رسیدن به رفتار درست نیازمند تغییر نگرش است و این تغییر بدون آموزش ایجاد نخواهد شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تحلیل علمی، خوب وهوشمندانه مطالب و در ضمن آن تغییر نگرش و مورد عمل قرار دادن را برای 100،200سال آینده توسط همه کارگزارن نظام اجرایی کشور خواستار شد .

گفتنی است:همایش تبیین سیاستهای کلی جمعیت مبتنی بر سلامت مادر و کودک در راستای ارتقای نرخ باروری کلی توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور دکتر محمد اسحاقی معاون برنامه ریزی و هماهنگی و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر محمد اسماعیل مطلق مدیر کل فتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس، دکتر محمد اسلامی معاون فنی دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس وزارت، دکتر عینی زیناب جمعیت شناس و عضو هیت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، صبح امروز در مجتمع رفاهی پتروشیمی برگزار شد.

  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 2944
  • تایید شده
  • در 1394/06/02
  • ساعت 23:3