برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397
کد 7819

افتتاح بزرگترین بخش درمان سکته مغزی در تبریز

بزرگ ترین بخش درمان سکته مغزی کشور در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و جمعی از مقامات استانی افتتاح شد.
بزرگ ترین بخش درمان سکته مغزی کشور در مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و جمعی از مقامات استانی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز ، قاسم  جان بابائی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت : این بخش در واقع بخش مراقبتهای ویژه سکته های مغزی بوده و با هدف توانبخشی و جلوگیری از فلج های احتمالی بیماران سکته مغزی حاد فعالیت می کند و به لحاظ وسعت و تنوع خدمات ارائه شده بزرگترین بخش مراقبتهای ویژه سکته مغری کشور می باشد.
وی ادامه داد: اقدامات مونیتورینگ و توانبخشی، فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی و گیت ویژن ( نحوه آنالیز راه رفتن بیماران سکته مغزی) از جمله خدمات درمانی  هست که در این بخش به بیماران ارائه می شود.
معاون درمان وزیر بهداشت افزود: در واقع این بخش محصول همکاری بین بخشی و بین رشته ای بوده و محصول مشترک بخش پزشکی و شرکتهای دانش بنیان است.
خسرو آقاپور مدیر روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز درخصوص تعداد تخت و همچنین خدمات ارائه شده در این بخش گفت: بخش مراقبت های ویژه سکته مغزی این بیمارستان با 22 تخت  مخصوص بیمارات سکته مغزی حاد با تجهیزات مدرن و منطبق با استانداردهای روز آماده ارائه خدمت به هموطنان می باشد.
آقاپور ادامه داد:این بخش با بودجه دولتی  بالغ بر 20 میلیارد تومان تجهیز و راه اندازی شده و با توجه به نوع خدمات و وسعت و تعداد تخت بزرگترین و مجهزترین بخش مراقبتهای ویژه بیماران حاد سکته مغزی می باشد.
وی افزود: بهره گیری از اساتید متخصص و فلوشیپ های مجرب این بخش را می تواند با سایر بخشهای فعال در این زمینه در سطح کشور متمایز نماید.
شایان ذکر است : دکترجان بابایی معاون محترم درمان وزارت بهداشت ضمن حضور درمراسم افتتاح مرکز استروک از دانش آموزان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس که در بیمارستان امام رضا (ع) بستری هستند عیادت نمود

 
  • نوشته شده
  • توسط خسرو آقاپور مرکز آموزشی و درمانی امام رضا
  • تعداد بازدید 400
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/07/19
  • ساعت 9:22