برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 16 مهر 1397
کد 7798

در همایش دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریزخطاب به دانشجویان جدید الورود :

شما به شهری و دانشگاهی وارد شده اید که از اول تفکر تعالی خواهی در آن وجود داشته است.

شما به شهری و دانشگاهی وارد شده اید که از اول تفکر تعالی خواهی در آن وجود داشته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکترمحمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدر همایش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر این که طبق شواهد تاریخی و مطالعات انجام شده، تفکر تعالی خواهی از همان ابتدا در تبریز وجود داشته است، گفت: ایلخانیان با حمله به ایران سبب کشتارهای زیادی شدند، اما با رسیدن به تبریز، دانشگاهی تاسیس کردند که به هفت زبان زنده دنیا در آن تدریس می‌شد.
وی اضافه کرد: بعد از دارالفنون، اولین رشته پرستاری در ارومیه ایجاد و سپس به تبریز منتقل شده و اولین فارغ التحصیلان رشته پرستاری حدود یک قرن پیش از تبریز فارغ‌التحصیل شدند.
وی عنوان کرد: دانشجویان جدیدالورود، میزبان اصلی و کسانی هستند که در آینده دانشگاه را اداره خواهند کرد.
دکترصومی با تاکید بر ضرورت مطالعه تاریخ افزود: با مطالعه و نگاهی به تاریخ کشورمان خواهیم دید که اگر کسانی نبودند که در هشت سال دفاع مقدس، ایثار کنند، اکنون ما و شما دانشجویان اینجا نبودیم.
وی عنوان کرد: برخلاف حواشی ایجاد شده ، کشور قبل از انقلاب چندان پیشرفت نکرده و خیلی عقب مانده ‌تر از جوامع همتراز خود بود و همانگونه که ترامپ سایه خود را بر کشور عربستان سعودی انداخته است، آمریکایی‌ها نیز بر کشور ما حکومت می‌کردند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که پذیرفته شدگان در دانشگاه علوم پزشکی، استعدادهای درخشان جامعه بوده و امید است استعداد خود را در راستای نخبه‌پروری به کار گیرند، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز از جایگاه علمی خوبی در رتبه‌بندی‌های مختلف برخوردار بوده و تلاش‌ها در راستای ارتقاء روز افزون این دانشگاه است.
وی در پایان خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: در شرایطی که همه تلاش می‌کنند ما را ناامید کنند، ناامید نشوید و برای ساختن آینده‌ای بهتر برای خود و جامعه تلاش کنید.
گفتنی است، همایش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز، صبح روز دوشنبه (شانزدهم مهر) در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد. 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 20
  • تایید شده
  • در 1397/07/16
  • ساعت 9:45