برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 14 شهريور 1397
کد 7601

کنفرانس علمی و کارگاه عملی مدیریت پای دیابتی

کنفرانس علمی و کارگاه عملی مدیریت پای دیابتی در مرکز بهداشت استان برگزار شد
کنفرانس علمی و کارگاه عملی مدیریت پای دیابتی با همکاری مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و کلینیک پای دیابتی بیمارستان سینا و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، با حضور تعدادی از پزشکان شاغل در شبکه های بهداشت و درمان و همچنین بیمارستانهای تبریز در محل سالن کنفرانس مرکز بهداشت استان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان دکتر شعربافی رییس گروه کارشناسان پیشگیری و مراقبت بیماریهای غیرواگیر مرکز بهداشت استان در خصوص اهداف جلسه و اپیدمیولوژی دیابت و عوارض آن توضیحاتی ارائه نمود .
در ادامه اساتید مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر کوشا متخصص عفونی در خصوص بیماری دیابت و علل بروز پای دیابتی و راههای جدید پیشگیری و درمان زخم پای دیابتی مطالبی ارائه نموده و بعد از ظهر بطور عملی نحوه پانسمان این زخمها به حاضران جلسه آموزش داده شد.
گفتنی است با عنایت به شیوع روزافزون بیماری دیابت و عوارض ناشی از آن از جمله زخم پا که در بیشتر موارد منجر به قطع پا و از کارافتادگی بیماران و تحمیل عوارض مادی و معنوی بر بیمار و خانواده و جامعه می شود لازم است اهتمام ویژه ای در پیشگیری از بروز زخم پا در افراد دیابتیک و درمان به موقع زخم بعمل آید تا شاهد کاهش موارد زخم پای دیابتی و قطع پا در بیماران گردد.
 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/06/15
  • ساعت 11:13