برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 14 شهريور 1397
کد 7598

مدیرکل دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد:

ضرورت شناسایی ایرانیان خارج از کشور در هر استان برای شرکت در امور خیریه

مدیرکل دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بر ضرورت شناسایی ایرانیان خارج از کشور در هر استان برای شرکت در امور خیریه تاکید کرد.
علی اصغر محمدی در چهارمین نشست توانمندسازی کارشناسان امور خیرین دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور نیز در این راستا با در اختیار قرار دادن بانک اطلاعاتی وزارت امور خارجه و تشکیل کارگروه برای مدیریت مشارکت در شناسایی و جلب مشارکت خیران کمک میکند.
وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به شرایط کنونی که کشور در آن قرار دارد، سلامت روانی جامعه آسیب دیده و لازمه مقابله با جنگ اقتصادی ایالات متحده علیه ایران، کار کارشناسانه است.
وی با تاکید بر نقش دستگاه دیپلماسی و وزارت بهداشت در مقابله با این بحران اضافه کرد: این دو دستگاه باید همکاری لازم را داشته باشند تا بتوان به سلامت از این بحران عبور کرد.
محمدی در ادامه با اشاره به توسعهی اجتماعی کردن سلامت ایرانیان به خارج از کشور، بیان کرد: وجود چهار الی پنج میلیون ایرانی در بیش از ۳۰ کشور جهان، میتواند کمک خوبی باشد، پراکندگی جمعیت به گونهای است که بیش از ۵۰ درصد ایرانیان خارج از کشور در حوزه آمریکای شمالی و کانادا ساکن بوده و وضعیت تثبیت شدهای در این کشورها دارند و میتوان از وجود این ظرفیت در توسعه امور خیریه استفاده کرد.
وی از امضای تفاهمنامهای بین وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلب مشارکت ایرانیان مقیم خارج کشور خبر داد و گفت‌: امضای این تفاهمنامه، چارچوب خوبی را برای ما ارایه میدهد تا کار منسجمی را در این حوزه انجام دهیم.
 
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 81
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1397/06/14
  • ساعت 10:15