برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 12 شهريور 1397
کد 7579

0

اعطای نشان استاد افتخاری دانشگاه علوم‌ پزشکی تبریز به پروفسور «رحیم رحمان‌زاده»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نشان استاد افتخاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز را به استاد «رحیم رحمان‌زاده» - پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌المللی و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین اعطا کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نشان استاد افتخاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز را به استاد «رحیم رحمان‌زاده» - پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌المللی و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین اعطا کرد.
   رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این آیین با بیان این‌که بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی از وظایف اصلی ماست افزود: بهره‌مندی از حضور اساتید افتخاری در حوزه بین المللی‌سازی حائز اهمیت بوده و طی سال‌های گذشته به همت حضور اساتید، دوره‌های متمادی و پروژه‌های مشترک در سطح بین المللی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اجرا شده است.
دکترمحمدحسین صومی بیان کرد: ارتباط استاد رحمان‌زاده با گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تبریزموجب افتخار است.
  وی با اشاره به قدمت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: اولین دانشکده‌ی پرستاری کشور با بیش از ۱۰۰ سال قدمت در تبریز مستقر است، همچنین بیش از ۳۰ مرکز تحقیقاتی در رشته‌های مختلف، بیش از پنج پژوهشکده،  ۹ هزار نفر دانشجو، ۹۰۰ نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز فعالیت می‌کنند.
  دکترصومی افزود: 178 رشته‌ی تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که 32 درصد آن در دوره چهار ساله دانشگاه به وجود آمده است.
  وی با اشاره به وجود خانه بهداشت در بیش از یک هزار روستای استان، گفت: بیش از 300 مرکز سلامت، ۴۲ بیمارستان و ۱۱ بیمارستان آموزشی در استان وجود دارد.
  وی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال حاضر در حوزه‌ی خدمات و درمان و بهداشت، دارو و غذا از وضعیت مطلوبی برخوردار است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان سه دانشگاه برتر در مدیریت منابع، لوح تقدیر و در جشنواره رجایی نیز عنوان خدمت برتر را دریافت کرد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: طی سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی تبریز درحوزه‌ی پژوهش رتبه‌ی سوم کشوری را کسب کرد، همچنین براساس رتبه بندی بین المللی سال ۲۰۱۸، بعد از دانشگاه علوم پزشکی تهران جایگاه دوم و جایگاه نهم را در بین دانشگاه‌های کشور را به خود اختصاص داده است.
  وی با بیان این‌که برنامه ریزی عملیاتی در وزارت بهداشت در حال اجرا است و دانشگاه علوم پزشکی را به 10 منطقه تقسیم کردند، افزود: ما نیز جزو منطقه کشوری هستیم و بیش از دو هزار فعالیت در حوزه‌های ده گانه دانشگاه انجام دادیم که با ارسال مستندات فعالیت‌ها به تهران، دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ۱۰۰ نمره ۹۶ را کسب کرد.
  وی ادامه داد: روزانه بیش از چهار هزار فرآیند در دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام می‌شود، 350 هزار نفر سالانه و روزانه حدود هزار نفر در بیمارستان‌های دانشگاه بستری می‌شوند.
  دکتزصومی افزود: جهت گیری دانشگاه در حوزه خدمات، حوزه‌ی پژوهشی و دانشجویی رو به تکامل است.
 وی با بیان این‌که گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بخش فعالی است که حدود ۸۰ درصد بخش ارتوپدی بیمارستان آموزشی را برعهده دارند، گفت: براساس آخرین ارزیابی اساتید تهران از گروه ارتوپدی تبریزو مجموعه زیر ساخت‌ها و نیروی فنی تبریز وضعیت مطلوبی دارد.
  وی از انجام عملیات اجرایی بیمارستان ارتوپدی و مغز و اعصاب 725 تخت خوابی تبریز تا پایان سال خبر داد و افزود: بیش از ۵۰ درصد بخش‎‌های این بیمارستان مربوط به گروه ارتوپدی است تا خدمات مطلوبی برای مردم ارائه شود.    
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که به دنبال پذیرش دانشجوی خارجی هستیم تا دانشگاه ۱۰ درصد از ظرفیت خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص دهد، افزود: طی یک ماه گذشته حدود ۸۵ مهمان خارجی از17 دانشگاه خارجی در تبریز حضور پیدا کردند.
  پایه گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی و رئیس مرکز بین المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین نیز در این مراسم، اظهار کرد: برای بنده افتخار است که از سوی دانشگاه با اعطای چنین مقامی، وظایفی را برعهده بگیرم، امیدوارم بتوانم این وظیفه را به نحو احسن  انجام دهم.
  پروفسور رحیم رحمان زاده بزرگ‌ترین وظیفه‌ی خود را ایجاد ارتباط مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز با دانشگاه‌های مختلف آلمان دانست و گفت: امیدوارم در انجام این وظیفه موفق شوم و همواره تلاش می‌کنم برای پیشرفت این دانشگاه خدمت کنم.
  گفتنی است؛ پروفسور رحیم رحمان زاده، پایه گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی و رئیس مرکز بین المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین است.
 پروفسور رحمان زاده برنده جایزه جراحی و دارای مدال درجه یک لیاقت از رئیس جمهوری آلمان به واسطه نوآوری‌های مهم و بدیع در رشته ارتوپدی است.تاکنون مقالات، تالیفات و کتب متعددی در زمینه ارتوپدی از پروفسور رحمانزاده چاپ و منتشر شده‌ است.
 
  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 289
  • تایید شده
  • در 1397/06/12
  • ساعت 19:36